Реєстратори розрахункових операцій: скільки оформили на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

РРО. Фото: pik.in.ua

За 2023 рік на Полтавщині оформили понад 8 тисяч програмних реєстраторів розрахункових операцій. Таку відповідь на запит Суспільного надали в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Хто повинен використовувати РРО та ПРРО

Впровадження касових апаратів для фізичних осіб-підприємців другої, третьої та четвертої груп стало обов’язковим від січня 2022-го року. Це згідно зі змінами до закону про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів.

Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним.

Мають право не використовувати РРО:

  • підприємці першої групи оподаткування, тобто ті, які не мають найманих працівників;
  • люди, які продають продукцію, яку виростили самі;
  • суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки виключно через банківські установи.

Скільки на Полтавщині зареєстрували РРО та ПРРО

Від початку року звичайних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) станом на 21 грудня 2023-го на Полтавщині зареєстрували – 3 296. Програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) – 8 192. Загалом в області зареєстровано понад 13 тисяч (ПРРО) та понад 9 тисяч (РРО).

Які штрафи застосовуються до ФОПів

З 1 серпня 2023-го року набрав чинності закон, яким внесені зміни до податкового кодексу і скасовано мораторій на застосування штрафних санкцій на використання РРО.

"Обов’язок реєстрації розрахункових операцій почав діяти з 1 січня 2022-го року, але з початком війни було зупинено застосування штрафних санкцій до тих суб’єктів, які не зареєстрували реєстратор розрахункових операцій. За період з 1 серпня до 1 жовтня штрафні санкції не застосовуються. Тобто виключно за ті порушення, які будуть вчинені з 1 жовтня 2023-го року, застосовуються штрафні санкції",– пояснила виконувачка обов’язків начальника управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова.

Відповідальність за непроведення застосовується:

  • за порушення, вчинене вперше — 25 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) ;
  • за кожне наступне вчинене порушення — 50 % вартості проданих з порушенням, встановленим цим пунктом, товарів.

100 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за порушення, вчинене вперше та 150 % — за кожне наступне вчинене порушення, штрафні санкції відносно торгівців, діяльність яких пов’язана з:

  • підакцизними товарами;
  • технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарськими засобами, виробами медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;
  • ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Згідно із відповіддю на запит, на Полтавщині до бюджетів усіх рівнів сплатили понад 51 мільярдів гривень податків та зборів. У середньому – це 4,3 мільярда гривень за місяць.

Новини України