Рада схвалила закон про «військовий» ПДФО: як голосували нардепи з Чернігівщини

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

Верховна Рада України 8 листопада підтримала у другому читанні в цілому законопроєкт №10037, який перенаправить "військовий" ПДФО з місцевих бюджетів до армії. "За" проголосували 253 нардепи. Як голосували депутати з Чернігівщини — читайте у матеріалі.

Як голосували нардепи з Чернігівщини

На сайті ВРУ Суспільне переглянуло списки з поіменним голосуванням нардепів:

  • позафракційний Анатолій Гунько проголосував "за";
  • фракція "Слуга народу" Олег Семінський — "за";
  • фракція "Слуга народу" Максим Зуєв — "за";
  • фракція "Батьківщина" Валерій Дубіль — згідно з даними ВРУ, був відсутній у сесійній залі під час розгляду законопроєкту;
  • депутатська група "Довіра" Борис Приходько — відсутній;
  • фракція "Слуга народу" Сергій Гривко — "за";
  • фракція "Слуга народу" Павло Халімон — "за".
  • фракція "Слуга народу" Валерій Зуб — "за".

Як голосували нардепи з Чернігівщини за законопроєкт №10037. ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

Як тепер розподілятиметься "військове ПДФО"

Уряд на чолі з прем'єром Денисом Шмигалем, який ініціював законопроєкт № 10037, запропонував перерозподілити "військовий" ПДФО на оборону, а не в місцеві бюджети, — на виробництво дронів та боєприпасів.

Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 мільярда гривень "військового" ПДФО (податку на доходи фізичних осіб, який сплачують військовослужбовці, — ред.).

Як пояснює нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк, це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%: для Держспецзв'язку на дрони (13 мільярда гривень) і до Міноборони на артилерійські системи (13 мільярдів гривень).

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан "військовий ПДФО" розподіляється в таких пропорціях:

  • 45% — Держспецзв'язку на БпЛА (попередньо, від 43 мільярдів гривень);
  • 45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (від 43 мільярдів гривень);
  • 10% — розпорядникам сектору безпеки й оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами, пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10,43 мільярда гривень).

Як реагували на законопроєкт представники місцевого самоврядування Чернігівщини

Представники місцевого самоврядування Чернігівщини, з якими ми спілкувалися раніше, вважають, що для їхніх громад такий перерозподіл доходів від податків буде негативним. Зокрема голова Корюківської громади Ратан Ахмедов говорив про втрати бюджету в 40 мільйонів гривень, голова Новгород-Сіверської громади Людмила Ткаченко та голова Семенівської громади Сергій Деденко — по 30 мільйонів гривень.

Детальніше можна прочитати за посиланням.

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако на засіданні виконкому 7 листопада казав: бюджет Чернігова у 2024 році мав би отримати 800 мільйонів гривень "військового" ПДФО. Без цих надходжень, з його слів, ситуація буде критичною.

"Якщо він (законопроєкт, — ред.) на повторному читанні набере голоси й це буде проголосовано, в Чернігові всі ці проєкти, які були перераховані, включаючи підтримку ЗСУ(на це в бюджеті закладали 500 мільйонів гривень, — ред.), включаючи відновлення мереж, комунікацій, підтримка освіти, придбання медичного обладнання – у нас на це не буде грошей, тому що якщо з 860 мільйонів гривень бюджету розвитку забрати 800 – то зрозуміло, що за 60 мільйонів ми не зробимо того, що планували. Коли будемо дивитися залишки, можливо за рахунок залишків якусь частину року проживемо".

Також Ломако розповідав, що бюджет Чернігова може втратити ще й залишки за 2023 рік.

Новини України