Акцентується, що представники Європи та всього вільного світу мають об’єднатися проти російських переговірників.
Путін веде війну не тільки проти України, а й проти Заходу загалом, наголошується в статті / колаж УНІАН, фото 23 бригада ЗСУ, скріншот
Тільки сміливі оптимісти можуть розглядати Стамбул як важливу віху на шляху до миру в Україні. Реалістично, що ця злочинна війна закінчиться тільки тоді, коли Україна стабілізує фронт за допомогою Заходу, а Європа відновить надійний військовий потенціал стримування проти Росії. Це величезне завдання, але за наявності необхідної політичної волі в Європі воно не є нездоланним, пише Neue Zürcher Zeitung.
Зазначається, що навіть через чотири роки після масштабного російського вторгнення зберігається помилкове припущення, що це територіальна суперечка між двома сусідами. Однак, як підкреслили у виданні, глава Кремля Володимир Путін веде війну не тільки проти України, а й проти Заходу загалом. Для нього Україна — це всього лише етап на шляху до підриву системи безпеки, створеної в 1991 році, ослаблення НАТО і повернення Москві ролі домінуючої держави на континенті.
«Путін ніколи не робив секрету з цих військових цілей. Тому не тільки українська делегація, а й представники Європи та всього вільного світу повинні об’єднатися проти російських переговірників. Це був би правильний сигнал проти російського імперіалізму», — йдеться у статті.
Кремлівський режим відчуває ймовірність того, що в XXI столітті великі держави знову поведуть себе як хижаки — сила закону поступиться місцем праву сильного, додали в NZZ:
«Чого ви хочете домогтися за столом переговорів? Хижакам не розповідають про переваги вегетаріанства, ви озброюєтеся проти хижаків. Стосовно України це означає припинення військового наступу Росії. Необхідно дати зрозуміти Кремлю, що ціна його агресивної політики занадто висока і може навіть поставити під загрозу владу правлячої кліки».
У виданні акцентували, що у європейців зараз немає іншого вибору, окрім як підтримувати Україну, адже якщо вона завалиться, то наступним під загрозою опиниться східний фланг НАТО.
«Москва вже готує для цього ґрунт за допомогою пропаганди і військових реорганізацій. З огляду на зусилля Росії з нарощування озброєнь, така подальша війна цілком можлива до кінця десятиліття, про що попереджають деякі розвідувальні служби», — заявили в NZZ.