Працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не мають право затримувати громадян призовного віку. Таке право мають лише працівники Нацполіції, якщо військовозобов’язаний громадянин перебуває у розшуку.
На цьому наголосив народний депутат, член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський у інтерв’ю РБК-Україна, пише DailyLviv.com.
«Працівники ТЦК та СП не мають права затримувати людей. Право на затримання людей мають тільки працівники Національної поліції», — заявив він.
Читайте також: У Міноборони повідомили, кому з українців за кордоном необхідно прийти в ТЦК
Член профільного парламентського комітету акцентував, що поліція не може затримувати громадян «просто для оновлення військово-облікових даних».
Він підкреслив, що якщо особа перебуває в розшуку, то представники Національної поліції можуть затримати і доправити її до ТЦК та СП.
Читайте також: Як отримати відстрочку під час мобілізації. Покрокова інструкція від ЛОВА
Водночас Веніславський зауважив, що ТЦК та СП можуть примусово доставити громадян до своїх підрозділів лише за наявності представника поліції.
«Якщо вони (ТЦК та СП — ред.) діють разом з працівниками поліції, то це, в принципі, в рамках закону», — додав парламентарій.
Нагадаємо, у ТЦК назвали 4 причини не прийти за повісткою «без наслідків». Закон визначає декілька поважних причин, за яких можна не приходити до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Вони повинні бути підтверджені документально.