Постпред України при Раді Європи: наразі вирішується яким чином функціонуватиме фонд компенсації завданих рф збитків

Джерело: Борис Тарасюк

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк в інтерв’ю УНН розповів про важливі рішення, які були ухвалені після виключення рф з РЄ, зокрема, про реєстр збитків завдах війною та фонд компенсації.

Цитата

«З тих пір (з часу виключення рф — ред.) на рівні ПАРЄ та рівні Комітету міністрів Рада Європи прийняла чимало рішень. Наприклад, з останніх можу назвати історичне рішення ПАРЄ про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Це акт історичної справедливості, який здійснила Парламентська асамблея.

Рада Європи прийняла чимало рішень, які дали оцінку агресивним діям росії. Наприклад, що росія – терористична держава, що повноваження путіна закінчуються після нинішнього терміну. Навіть, якщо він виграє вибори, то РЄ не визнаватиме його президентом, і вся влада в росії буде незаконною. Це дуже серйозні рішення, які мають і політичні, і юридичні наслідки», — розповів Тарасюк.

Важливим рішенням стало створення реєстру збитків завданих рф Україні та її громадянам.

«За ініціативи України Рада Європи прийняла рішення про, так званий, реєстр збитків. Йдеться про страшенні руйнування, величезні збитки завдані українській економіці. Мільйони людей залишилися без житла. Мільйони людей залишили Україну і перебувають за кордоном. Все це не може не позначитися на ситуації в Україні. І через це РЄ погодилася з пропозицією України розпочати процес створення механізму, який має привести до компенсації українським громадянам за втрачене майно, за моральні збитки, які завдала російська агресія», — розповів Тарасюк.

Він повідомив про етапи втілення цього механізму. Перший етап – це сам реєстр, про створення якого було оголошено на саміті Ради Європи 16 травня цього року.

«У реєстрі мають бути зібрані усі заяви українських громадян, державних установ щодо пошкодженого майна.

Наступний етап — це створення компенсаційної комісії, яка має надати цим заявим юридичну силу в плані того, що ці заяви підлягають задоволенню. І третій етап – це створення фонду, з якого буде здійснюватися компенсація. Після висновку компенсаційної комісії приймаються конкретні рішення про те, що такому то громадянину призначається виплата компенсацій на таку то суму.

Зараз вирішується, яким чином формувати цей фонд. Звичайно, що в ідеалі було би бажано, щоб росія компенсувала ці збитки, але немає наївних людей очікувати, що росія це буде робити. Тому треба змусити росію сприяти створенню компенсаційного фонду», — розповів Тарасюк.

Він також навів приклад, яким чином можна отримати російські активи.

«До прикладу, комісія у закордонних справах Палати представників погодила рішення рекомендувати Конгресу США прийняти закон, який передбачає передачу російських державних активів Україні для створення цього фонду.

Такий закон прийнятий вже в Естонії. Зараз в Європейській комісії точиться дискусія відносно правових підстав відчуження російського майна і російських активів з банків, які знаходяться в країнах Європейського союзу і передачі цих активів Україні для створення компенсаційного фонду,» — пояснив Тарасюк.

Більше читайте в інтерв’ю — Рада Європи виявилася найбільш дієздатною міжнародною організацією, яка готова реагувати на виклики, пов’язані з російською агресією – Тарасюк

Джерело: УНН

Джерело

Новини України