Вони вважають, що ця категорія товару потребує відновлення дозвільної системи, на яку не погоджується українська сторона.
На цьому наголошує організатор блокування українсько-польського кордону для вантажного транспорту Рафал Меклер, пише DailyLviv.com.
Він демонструє відео, на якому у пункті перепуску Дорогуськ вантажівки везуть в Україну дорогі автомобілі, які очевидно не призначені для фронту.
«Ось так виглядає комерційний транспорт, для такого транспорту вимагаємо відновлення дозвільної системи», — пише Меклер.
Читайте також: Українсько-польський кордон блокує рашист і путініст з ультраправої партії
Він наголошує, що це не є товар першої необхідності, якого потребує країна, де триває війна.
У коментарях під постом інші користувачі мережі іронічно запитують:
«Це бойові колісниці на війну?»; «У країні війна, а вони імпортують шикарні авто»; «Так, вони все це везуть росіянам»; «Україна — велика країна, Захід відчув гроші, торгівля процвітає, всі підраховують прибутки, ЄС їх прийме незалежно від законів». чи ні, а поляки?».
Нагадаємо, блокада польсько-українського кордону триває з 6 листопада. Передусім польські перевізники вимагають повернення дозволів для українських водіїв і вимагають вилучити польські автівки з електронної черги, а також поза чергою випускати з території України порожні польські вантажівки.
Польські перевізники заблокували рух вантажівок на трьох пунктах пропуску на польсько-українському кордоні з 6 листопада. Йдеться про пункти пропуску «Гребенне – Рава-Руська», «Корчова – Краківець», «Дорогуськ – Ягодин».
Відтак черга транспортних засобів на польсько-українському кордоні сягнула майже 40 кілометрів.
11 листопада, на прохання підкарпатського воєводи та кризової групи, офіцери поліції супроводили українські машини на термінал. Колони складалися з 25 автомобілів у кожній і прямували до автостради А4 (відкрита лише для легкових автомобілів), а потім просто до прикордонного переходу Корчова-Краківець.
Як писав DailyLviv.com, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України 13 листопада проведуть зустріч на кордоні з представниками польської сторони для розблокування пунктів пропуску
Читайте також: Українські вантажівки прорвали блокаду у ПП Корчова-Краківець. Як це було
Довідка
Європейський парламент ухвалив угоди ЄС з Україною та Молдовою щодо спрощення транскордонного перевезення вантажів. Вони замінять чинні двосторонні транспортні угоди з країнами ЄС.
Угоди є частиною відповіді ЄС на збої в транспортних секторах України та Молдови, спричинені вторгненням Росії в Україну.
Оскільки український повітряний простір було закрито для цивільних перевезень, а морський експорт сильно обмежено, Україні необхідно знайти альтернативні шляхи для експорту своїх запасів зерна, пального, продуктів харчування та інших відповідних товарів, йдеться у пресрелізі.
Ці угоди мають на меті полегшити автомобільні вантажні перевезення, дозволяючи перевізникам України, Молдови та ЄС здійснювати транзит через територію одна одної та працювати між ними без відповідних дозволів.
Читайте також: У кабіні вантажівки знайшли тіло українського водія, який не зміг повернутися додому через блокування кордону