Пляжний відпочинок в Україні: де можна поплавати й позасмагати

Мрієте про прохолодну воду, але боїтеся їхати до Одеси? Ми знаємо, де можна безпечно позасмагати. Куди ж відправитися — читайте нижче.

Шацьк, Волинська область

Понад 30 озер розміщується у Волинській області. Багатство тваринного та рослинного світу тут просто вражає. Деякі з представників місцевої флори та фауни навіть занесені до «Червоної книги».

Погода з червня по серпень спекотна, а вода на мілководді прогрівається до 22-25°C. До речі, її вважають лікувальною, адже у складі присутня невелика мінералізація.

На території є все, що необхідно для цивілізованого дозвілля. Тут функціонує безліч готелів та ресторанів, а ще гарно облаштовано пляжі. 

Світязь, Волинська область

Найпопулярніше місце для відпочинку серед мандрівників. Майте на увазі, тут набагато більше людей, ніж на інших локаціях. Узбережжя простягається на сотні метрів. На ньому розкинулися різноманітні торгові кіоски, кафе, волейбольні майданчики, парасолі та платні шезлонги. Якщо полюбляєте активності, візьміть напрокат човен, катамаран чи байдарку.

Для більш спокійного проведення часу прямуйте до «Куточка Рибака». База розташовується посеред мальовничого лісу. Вхід у воду піщаний та трав’яний. Не повірите, але на березі можна зустріти продавців солодких пончиків та інших смаколиків. Все, як на морі.

Пісочне озеро, село Мельники, Волинська область

На пляжах переважає пісок, а саме узбережжя оточують сосново-березові насадження. На території можна орендувати дерев’яні лежаки, взяти напрокат реквізити для водних розваг та покататися на надувних гірках. Кафе тут немає, але є торгові кіоски. В них можна купити їжу та напої.

Велике та Мале Згоранські озера, Волинська область

Тут на озелененій набережній розмістили роздягальні та альтанки. Неподалік є паркінг і туалет. Чудове місце для поціновувачів кемпінгу. Локація не надто популярна серед туристів, тому тут панують спокій та тиша.

А неподалік Шацьку, поблизу села Ростань, розміщено плантації лохини — одні з найбільших у Європі. 

Дружбівський кар’єр, Житомирська область 

Краєвиди довкола неймовірні: скельні стіни, чиста й бірюзова вода, ліси та піщані береги. Локація підійде не лише для плавання, а й для дайвінгу. Наразі будь-яка інфраструктура в околиці відсутня, а найближчий магазин знаходиться у сусідньому поселені. Тому важливо подбати про харчі завчасно. 

Майте на увазі, в літній період мандрівники часто зіштовхуються з великою кількістю ос. Тож прихопіть з собою антигістамінні препарати. Щоб уникнути натовпу, обирайте для поїздки будні дні. До речі, світанки та заходи сонця тут неймовірні. Якщо матимете можливість, неодмінно приїжджайте сюди з наметом.

За 15 кілометрів від кар’єру розташовується геологічний заказник «Камінне село». Його також не варто оминати увагою.

Блакитні озера, Чернігівська область 

Природна перлина Полісся захоплює туристів чистим повітрям, сосновим лісом та бірюзовою водою. На території екокомплексу можна знайти всю необхідну інфраструктуру. Зупинитися можна в комфортабельних котеджах з усіма зручностями. 

Смачно поїсти можна в ресторані «Moonshine», де готують сільську кухню та комплексні обіди. Щоб провести активно час, обирайте прогулянки на велосипедах. «Залізних конів» можна взяти напрокат. Для вечірнього розслаблення зануртеся в атмосферу спокою у бані чи чані.

До речі, за 2 кілометри від локації знаходиться садиба Софії Русової. Будівля є історичним об’єктом та має особливу енергетику. У 1856 році у цій хатині народилася відома українська педагогиня. Вона видала перший буквар і розробила систему дошкільного національного виховання. На території комплексу розміщується музей, комфортні будиночки та апартаменти, лазня на дровах тощо.

Косино, Закарпатська область 

Чудове місце для сімейного дозвілля. Рекреаційний комплекс надає змогу оздоровлюватися як дорослим, так і дітям. Окрім цього тут збудували величезний сучасний аквапарк з екстремальними трьохкілометровими гірками.

Найчастіше туристи обирають басейн «Золотий кран здоров’я». А ще тут зробили фонтани та джакузі у вигляді традиційних напоїв. Дивина та й годі. 

«Жайворонок», село Берегове, Закарпатська область

На території розташовується відкрита водойма з температурою 31-33°C. Термальні води до чаш йдуть напряму зі свердловин із глибини 1200 метрів. Їх рекомендують застосовувати при артриті, артрозі, неврозах, мігрені тощо.

Окрім гарячих джерел, гості можуть відвідати джакузі, професійний масаж, фішпілінг та равликотерапію.

Буковель 

Усі звикли, що це зимовий курорт. Однак локація має що запропонувати для літнього відпочинку. Біля озера Молодості облаштовано пляж із видом на гори.

Для поціновувачів активного дозвілля радимо прогулянки на катамаранах та сап-бордах, а також катання на гідроциклах. Температура кришталевої води коливається від 20°C до 23°C. Вхід на територію водойми безкоштовний.

Неподалік знаходиться перша в Україні всепогодна санна траса «Родельбан» та оглядові витяги. Також рекомендуємо відвідати етнопарк «Гуцул Ленд». Тут можна зануритися в історію  життя та побуту горян: гуцулів, бойків та лемків. А ще пропонуємо взяти участь в екскурсіях унікальними місцями карпатського регіону.

Час вирушати назустріч пригодам. Обирайте локацію та гайда у відпустку!

Раніше OBOZ.UA розповідав, що подивитися на Одещині.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України