Після знищення Новочеркаська РФ спрямовує колону зерновозів до Керчі

Колона вантажівок-зерновозів на об’їзній дорозі після нічної атаки на порт Феодосії, Крим, Україна, 27 грудня 2023 року. Фото: Крим.Реалії

Велику колону вантажівок-зерновозів зафіксували на об'їзній дорозі після атаки на порт Феодосії. Колона вантажівок сформована в напрямку Керчі.

Про це повідомляє Крим.Реалії

Через морський порт Феодосії Росія відвантажувала партії зерна, зокрема балкери під іноземними прапорами. За повідомленнями журналістів-розслідувачів, через порт Феодосії РФ експортувала зерно з окупованих українських територій.

Російська влада публічно підтверджувала, що вивозить українське зерно з окупованих територій на анексований Кримський півострів. Російський глава Криму Сергій Аксьонов визнавав, що Росія продає українське зерно. Однак пізніше він заявив, що у кримських портах не завантажують зерно для прямих поставок за кордон.

Українська армія 26 грудня потопила російський десантний корабель "Новочеркаськ" у тимчасово окупованому Криму. Міноборони РФ підтвердило "пошкодження" корабля.

Окупаційна влада повідомляла, що тоді пʼять людей отримали поранення та один загинув. Також постраждав Залізничний вокзал. Зокрема, вибуховою хвилею вибило вікна і обсипалась штукатурка. Потяги з Феодосії до Джанкою тимчасово відправлятимуться зі станції "Айвазовська". У будинках, що знаходяться поблизу порту, повибивало вікна та скляні двері.

Що відомо про російський десантний корабель "Новочеркаськ"

У березні 2022 року російський десантний корабель "Новочеркаськ" вже був пошкоджений ЗСУ під час удару по порту Бердянська.

Тоді у пресслужбі військово-морських сил ЗСУ повідомили про знищення у тимчасово окупованому Бердянському морському порту великого десантного корабля РФ. Спочатку повідомлялося про затоплення корабля "Орськ", згодом стало відомо, що ним виявився ВДК "Саратов".

Окрім "Саратова", пошкодження дістали кораблі "Цезарь Куніков" та "Новочеркаськ". За даними Міноборони, на "Новочеркаську" — троє загиблих та троє поранених.

Новини України