Експерт наголошує, що Україні зараз важливо побудувати якісну систему детекції повітряних засобів ураження.
Анатолій Храпчинський дав рецепт посилення української ППО / колаж УНІАН, фото Getty Images, кадр з відео
Росіяни модернізували свої балістичні ракети «Іскандер», що ускладнило роботу наданих Україні ЗРК Patriot. Однак корінь проблеми не у російських новаціях, а в тому, що Україна має дуже обмежений арсенал для протидії «Іскандерам». Про це заявив в ефірі «Радіо NV» заступник гендиректора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.
«Насправді є така проблема. Але зауважу, що це лише за рахунок обмеженості наших можливостей щодо кількості систем і щодо спроможностей систем. Пригадаємо, що в нас не новітні системи радіолокації на ЗРК «Patriot», вони з певним кутом огляду. Тобто ворог може використовувати сліпі зони, провівши напередодні розвідку. Або ускладнює (збиття) за рахунок великої кількості (цілей)», — пояснив експерт.
Він нагадав, що Росія часто перекручує реальність на свою користь, і в даному випадку й цей меседж РФ може так само поширила з цією метою.
Кажучи загалом про захист українського неба, Храпчинський наголосив, що нам зараз важливо створити якісну системи виявлення повітряних цілей. І якщо ми піднімемо радіолокацію в повітря, то це допоможе нам і збивати цілі.
«Потрібна якісна система детекції, це дозволить якісно виконувати низку задач. Головною задачею, яка б допомогла нам якісно реалізувати програму перехоплення повітряних цілей, є спочатку виявлення повітряних цілей. І в даному випадку, якщо говорити про комплекс, то якщо ми зможемо підіймати малі системи радіолокації в повітря для того, щоб контролювати повітряний простір і отримувати чіткі координати цілі – це допоможе нам якомога швидше і якісніше працювати по повітряних цілях», — пояснив він.