Олег Синєгубов розказав, що потрібно Харківській області, щоб пережити наступну зиму

Росіяни від початку повномасштабної війни знищили понад 600 об'єктів електропостачання в регіоні.

У Харківській області після масованої ракетної атаки 22 березня майже повністю знищена генерація електроенергії.

Із 2022 року росіяни пошкодили або знищили сотні об’єктів електропостачання в області, зокрема навесні 2024 року були знищені ТЕЦ-3, ТЕЦ-5 і Зміївська ТЕС. За наступні пів року до початку опалювального сезону у місті та в області необхідно не тільки відновити генерацію, але й децентралізувати систему опалення та електроенергії. Для цього потрібні модульні котельні, когенераційні установки, генератори. За підрахунками ХОВА, нам потрібно близько двохсот одиниць цього обладнання. Про це повідомив на засіданні другого Міжнародного саміту міст і регіонів, який проходить у Києві, начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгуюов.

«Із 2022 року армія рф пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання. Лише завдяки героїзму наших енергетиків вдається хоч частково відновлювати знищене. Які рішення ми бачимо? Окрім відновлення генеруючих підприємств, на що потрібен час та великий ресурс, — це децентралізація енергосистеми. Постійно ведемо перемовини з іноземними партнерами, забезпечення новим обладнанням потрібне вже зараз, адже до нового опалювального сезону залишається не так багато часу. Лише для відновлення одного із зруйнованих об’єктів необхідні понад 190 млн грн», — зауважив Олег Синєгубов. 

Він назвав такі потреби області: близько 60 модульних твердопаливних котелень, понад 70 газових та 70 когенераційних установок. Харківська область розраховує на підтримку міжнародних партнерів, адже Росія хоче перетворити область на «санітарну зону».

Як писав UA-NEWS.in.ua, Росія знищила основні теплогенеруючі підприємства Харкова. ТЕЦ-5 забезпечувала теплом чверть усіх споживачів міста, ТЕЦ-3 — іще третину. Місту необхідно в найкоротші терміни повністю замінити систему опалення. Такого у світі ще ніхто не робив.

Перед мерією Харкова та військовою адміністрацією області стоїть безпрецедентний виклик: за шість місяців, які лишилися до опалювального сезону, придумати, як саме забезпечити теплом мільйонне місто і замінити підприємства теплової генерації. 

Джерело

Новини України