Фоторепортаж з Батозької у Вінниці, реконструкція якої тривала з 2021 року
В понеділок, 6 листопада, у Вінниці відновили рух приватного та громадського транспорту по вулиці Батозька, після реконструкції, яка зайняла два роки.
На вулиці проклали так званий «оксамитовий шлях» — трамвайні колії за новітньою технологією. Вона забезпечує відсутність шуму та вібрацій під час руху електротранспорту. Тож віднині кінцева зупинка трамваїв за маршрутами №1, 4, 6 – «Залізничний вокзал».
Автобуси №2, 20, маршрутні таксі №2Б, 9А їздять за схемами руху, які діяли до початку реконструкції в листопаді 2021 року.
Крім нового дорожнього покриття та колій, на Батозькій облаштували сучасні зупинки для трамваїв та автобусів, велодоріжки. Облаштували з’їзди для мам з візочками та людей, які користуються кріслами колісними. Також виділили зони під парковки та нанесли свіжу розмітку.
Кореспондентка Вінниця.info прогулялась оновленою вулицею та підготувала фоторепортаж, який демонструє, як змінилась Батозька після капітального ремонту.
Довідка
Як відомо, департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради у 2021 році оголосив тендер на реконструкцію вулиці Батозької. Це стосувалось ділянки від проспекту Коцюбинського до вулиці Академіка Янгеля.
Після того, як рф розпочала повномасштабну військову агресію проти України, роботи тимчасово призупинили, але згодом відновили в березні 2022 року. В квітні 2022-го підрядна організація повністю підготувала основу для укладання плит під трамвайні колії за технологією «оксамитового шляху».
11 жовтня 2022 року швейцарське бюро співробітництва в Україні у співпраці з уповноваженим консультантом щодо реалізації проєкту «Цюріхський трамвай для Вінниці» – Rubi Bahntechnik та КП «Вінницька транспортна компанія» оголосила міжнародний тендер на закупівлю трамвайних рейок для завершення реконструкції трамвайного полотна по вулиці Батозькій.
Рух громадського та приватного транспорту по вулиці Батозькій обмежили з 20 червня по 31 серпня 2023 року.
Раніше редакція Вінниця.info розповіла і показала, в які етапи у Вінниці для трамваїв готували «оксамитовий шлях» та як виглядала Батозька на фінальному етапі реконструкції.
Вінниця.infо