Дев’ятеро чоловіків через побутові негаразди вчинили психологічне та фізичне насильство над дружинами і співмешканками, а дві жінки влаштували вдома сварки з коханими через ревнощі. Ще одна жінка і чоловік ображали своїх матерів, бо їхні погляди на деякі сімейні ситуації не співпадали. А ось літній чоловік під час розподілу майна скривдив не тільки свою співмешканку, а й її матір.
Поліцейські склали відносно кривдників адміністративні матеріали за частинами 1 та 2 статті 173-2 (вчинення домашнього насильства, внаслідок якого була завдана шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілим, зокрема повторно протягом року) Кодексу України про адміністративні правопорушення. За домашнє насильство, вчинене вперше, передбачений штраф від 170 до 204 гривень або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб. За те саме правопорушення, вчинене повторно протягом року – штраф від 340 до 680 гривень або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Крім того, щодо сімох правопорушників поліцейські винесли тимчасові заборонні приписи.
З кривдниками поліцейські провели профілактичні бесіди і пояснили: якщо вони продовжуватимуть ображати рідних, на них очікує суворіше покарання. Умисне систематичне вчинення домашнього насильства може обернутися кримінальною відповідальністю, передбаченою статтею 126-1 Кримінального кодексу України. А вона тягне за собою покарання громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
«Ми не полишаємо такі родини, а, навпаки, намагаємося їм допомогти, щоб вони надалі не стикалися з цією проблемою. Постійний контроль з нашого боку та систематичне відвідування даної категорії правопорушників дає позитивну динаміку. В родинах налагоджується сімейний клімат, однак є й ті, хто продовжує ображати найрідніших. Тож закликаємо громадян не терпіти жодних проявів домашнього насильства. Якщо ви потерпаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства, не замовчуйте, а відразу звертайтеся до територіального підрозділу поліції або на спецлінію «102». Також цілодобову психологічну та юридичну консультації з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації ви можете отримати за номером Національної безкоштовної «гарячої лінії» 116-123 та номером Урядової «гарячої лінії» 15-47», — зазначив заступник начальника – начальник відділу превентивної діяльності Березівського районного відділу поліції Вадим Кузнєцов.