Очікується чотири важких періоди: коли чекати магнітних бур у квітні і як до них підготуватися

В квітні фахівці очікують чотири періоди, коли на Сонці будуть тривати збудження. У ці дні Землю накриють магнітні бурі, причому останні в місяці бурі будуть доволі потужними.

Загалом, збудження на Сонці у Мeteoagent очікують вже з 3 по 5 квітня. Другий період триватиме 9-11, а третій – 19-20 квітня. І 21-22 квітня прогнозують останні в місяці магнітні бурі.

Перші магнітні бурі, які будуть з 3 по 5 квітня, матимуть четвертий К-індекс. Тобто, це магнітні збудження середньої інтенсивності – явище не часте (бурі 4-К можуть спровокувати аврори та полярні сяйва). Збудження другого та третього періоду будуть слабкими, з К-індексом 3. Але одразу після них, 21 та 22 квітня очікують бурі з К-індексом 5. Це настількі потужні явища, що можуть навіть зашкодити зв’язку.

Фахівці з Мeteoagent попереждають, що це попередій прогноз, адже дані оновлюються кожні три години. К-індекс явищ може й змінитись. Проте загальна картина навряд чи зміниться, оскільки базується на даних по сонячним плямам.

Що таке магнітні бурі?

Сонячні плями – зони з меншою від загальної температурою корони зірки – існують певний час, після чого вибухають. Ці вибухи називають коронарним виверженням. Зазвичай іонізовані частинки таких виверженнь летять в усі сторони, у тому числі й до Землі.

Звичайний «сонячний вітер» має швидкість 400 км/с. У Землі, як відомо, є магнітне поле. У нормі тиск сонячного вітру і тиск магнітної оболонки Землі дорівнюють один одному. Але коли на Сонці відбуваються виверження, швидкість сонячного вітру збільшується, змінюється баланс тисків.

Магнітосфера Землі ніби стискається, і в ній починають змінюватися величини течій. Це й називають геомагнітною бурею.

Чи впливають магнітні бурі на людей?

Серед учених немає єдиної думки про те, як це природне явище впливає на живі организми. Вплив однозначно існує, але в чому він проявляеться? Є дослідження, які показують, що в період магнітних бур збільшується кількість смертей від інфаркту міокарда та інсульту. Але це збільшення незначне, близько 20%, що за словами вчених, не дозволяє оцінити вплив геомагнітного явища на здоров’я.

Тобто, механізми впливу електромагнітних завад на людину вивчені недостатньо. Проте зв’язок сонячних спалахів та погіршення самопочуття вважається доказаним.

Наразі медики припускають, що магнітні бурі впливають на категорію так званих метеозалежних (чи то метеочутливих) людей. Такі сонячні явища провокують:

  • підвищення артеріального тиску;
  • загальну слабкість і погіршення загального самопочуття;
  • нудоту, рідко блювоту;
  • підвищену стомлюваність;
  • зниження працездатності;
  • головні болі, мігрені та запаморочення;
  • загострення хронічних захворювань, включно з алергією.

Що не можна робити в магнітні бурі?

Щоб запобігти можливим негативним наслідкам, фахівці рекомендують:

  • Не допускайте зневоднення. Це може порушити електролітний баланс в організмі, що може негативно позначитися на серці та судинах, і без того вразливих у період магнітних бур.
  • Виключіть інтенсивне фізичне навантаження, оскільки магнітні бурі можуть призводити до виснаження енергетичних ресурсів людини і спричиняти підвищену стомлюваність.
  • Уникайте довгого перебування просто неба в холодну пору доби. Холод і вітер можуть посилити негативний вплив магнітних бур на організм.
  • Не приймайте непотрібні медикаменти, особливо без попередньої консультації з лікарем. Це може зменшити ризик негативних взаємодій та побічних ефектів.
  • Не рекомендується переїдати або недоїдати. Харчування має бути багатим на вітаміни та мінерали, особливо на вітамін С і магній, які можуть допомогти впоратися з негативними ефектами погодних коливань.
  • Обмежте вживання кофеїну та алкоголю, а також куріння тютюну. У період магнітної бурі це може подвійно негативно вплинути на серцево-судинну систему та загальне самопочуття.
  • Уникайте нестачі сну. Повноцінний сон не менше 7 годин на добу необхідний для відновлення сил та енергії організму.
  • Під час геомагнітної активності нестача сну може призвести до виснаження, слабкості та головного болю.

Як повідомляв OBOZ.UA, у перші дні квітня в Україні синоптики прогнозують справжню сонячну весняну погоду, з температурою до +25 градусів. Однак вже з середи, 3 квітня, в значній частині областей очікується похолодання та дощі.

Раніше повідомлялося, що протягом квітня в Україні очікується багато хмарних днів, у багатьох регіонах можливі опади. Однак температура повітря буде достатньо високою. Навіть у нічний час доби у квітні не передбачається заморозків.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України