Симптоми можуть виявитися через місяць після початку дієти з дефіцитом вітаміну С.
Цинга виникає через дефіцит вітаміну С / колаж УНІАН, фото Pixabay, freepik.com
Цинга, яка була широко поширена у XVI-XVIII століттях, знову стає актуальною через сучасні дієти та кризу вартості життя.
Як пише Sky News, на сполох б’ють австралійські медики. Захворювання безпосередньо залежить від відсутності (дефіциту) в організмі людини вітаміну С. Саме тому цинга в XVI-XVIII століттях була поширена серед моряків, які мали проблеми з харчуванням через тривале перебування у відкритому морі. Зараз, на думку медиків, давня хвороба знову набирає обертів через низку зрозумілих причин. Серед них – криза вартості життя (високі ціни на продукти), ожиріння та вживання ультраоброблених продуктів – особливостей сучасних дієт.
The Times наводить приклад чоловіка середнього віку, що надійшов до лікарні Перта (Західна Австралія). У пацієнта були «загадкові» симптоми: хвороблива висипка та синці на ногах. Ретельне обстеження, зокрема, аналізи крові та сканування, спочатку поставили лікарів у глухий кут – результати виключили відомі ним захворювання та інфекції. Однак через кілька днів з’ясувалося, що чоловік харчувався, як правило, ретельно обробленими продуктами й майже не їв фруктів і овочів. В результаті йому поставили діагноз «цинга». Це небезпечне захворювання без відповідного лікування може завершитися летально – людина вмирає, зокрема, від кровотечі.
Як зазначає доктор Ендрю Дермаван, цинга сприймається, особливо у розвинених країнах, як хвороба минулого.