Попри те, що літні канікули та відпустки закінчились, люди продовжують знаходити час, аби відволіктись від роботи чи своїх щоденних обов’язків. Нове опитування показує, що найбільше прокрастинують (відкладають важливі справи) в обід понеділка.
За результатами опитування, 71% дорослих американців зізнаються, що регулярно відкладають завдання. Дослідження було проведене компанією Talker Research, пише StudyFinds.
Опитування 2000 дорослих американців виявило, що, коли справа доходить до уникнення своїх справ, вони відволікаються на більш приємні заняття. Зокрема, половина респондентів дивляться телепередачі та фільми, а 42% гортають соціальні мережі на своїх телефонах. Багато хто просто лежить у ліжку (39%) або дрімає (29%), щоб відкласти свої обов’язки.
Дослідники наголошують, що особливо популярними є соціальні медіа: середньостатистичний американець проводить на цих платформах майже дві з половиною години щодня, попри спроби обмежити споживання лише двома годинами. Більш тривожним є той факт, що 10% респондентів зізналися, що витрачають на соцмережі від п’яти до восьми годин, а 18% навіть не намагалися обмежити свій час у соціальних медіа.
Попри свою поширеність, прокрастинація не позбавлена емоційних наслідків. Опитування показало, що троє з чотирьох американців відчувають себе винними, коли відволікаються від роботи. Однак цього почуття провини недостатньо, щоб подолати спокусу на відволікання.
Опитування також підкреслило значну роль смартфонів у прокрастинації. Половина респондентів погодилися, що їхній телефон є дуже важливим, а 28% визнали, що цей гаджет зазвичай є головною причиною того, що вони не роблять справи вчасно.
Опитування також виявило деякі стратегії, які американці використовують для подолання прокрастинації. Наприклад, кожен третій «гейміфікує» свій порядок денний, а 30% винагороджують себе перекусом після виконання завдання. Чверть респондентів дозволяють собі швидкий перегляд соціальних мереж після виконання завдання.
За словами експертів, дехто навіть підходить до справи творчо: 19% влаштовують змагання з членами сім’ї, а 14% вдають, що беруть участь в ігровому шоу. Цікаво, що 70% респондентів виявили, що змогли викреслити більше пунктів зі свого списку справ, коли працювали наодинці, а не з допомогою інших.
Дослідження показало, що 55% американців також визнали, що вони більш схильні відкладати справи, якщо голодні. Це свідчить про те, що правильне харчування може відігравати певну роль у боротьбі з прокрастинацією.
Попри широко поширену тенденцію до прокрастинації, є й позитивна сторона: 19% респондентів виявили, що завдання, які вони відкладали, завжди займають менше часу, ніж очікувалося. Це розуміння може дати надію тим, хто бореться з продуктивністю, припускаючи, що очікування завдання може бути гіршим, ніж саме завдання.
Раніше OBOZ.UA писав, що несподівані результати дослідження показали, що впливає на успіхи у навчанні.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!