Наказ про дистанційне навчання скасують: що це означає для харківських дітей

Понад три роки майже усі харківські школярі навчаються онлайн, тільки близько 10% дітей можуть відвідувати підземні школи.

Віцепрем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував скасування наказу Міністерства освіти і науки №1112, який стосується, зокрема, дистанційного навчання у школах.

За його словами, Кабмін працюватиме над тим, щоб організувати дітям безпечне навчання у школах.

«У п’ятницю (18 липня) буде скасований, наприклад, наказ №1112, до якого є багато питань у громади депутатів. І разом ми будемо шукати шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи. Як наздогнати всі знання, які були втрачені за останні кілька років – COVID, повномасштабну війну, – будемо шукати цей шлях», — зазначив віцепрем’єр.

Згодом Федоров додав, що дистанційне навчання не скасовують, а очне навчання можливе лише за умови, що життю школярів нічого не загрожує.

Одразу після цієї новини опублікував пост Харківський міський голова Ігор Терехов. З його допису стало зрозуміло, що значних змін для Харкова не буде: діти продовжать навчатися онлайн. Головні зміни зі скасуванням закону будуть для дітей, які перебувають поза межами Харкова, але продовжують навчатися у школах міста: їх не будуть змушувати ходити до шкіл інших громад. 

«Онлайн-навчанню в Харкові — бути. І крапка. Завтра скасують наказ, який поставив під загрозу освіту тисяч українських дітей. Тих, хто змушений був виїхати. Тих, хто рятувався від війни. Тих, хто просто хотів продовжити вчитися в українській школі — з українськими вчителями, українською мовою, з рідними однокласниками. Цей наказ: — позбавляв дітей за кордоном доступу до нашої освіти; — змушував переселенців ходити в школи «за місцем тимчасового проживання»; — вимагав мати мінімум 20 учнів у дистанційному класі — коли за законом достатньо 5″,  — повідомив Терехов.

Нагадаємо, наказ  МОН №1112 обмежує доступ до дистанційної освіти. Зокрема, для дистанційних класів була встановлена вимога за кількістю учнів – не менше 20 дітей. Також він передбачав, що діти, які були переміщені внаслідок російської агресії (ВПО), з 1 вересня 2025 року мають навчатись очно у школах за місцем свого фактичного перебування.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Харків залишається чи не єдиним містом в Україні, де діти не ходять до шкіл з 24 лютого 2022 року. У місті організували навчання для дітей у метрошколі, повільно будують підземні школи. На даний час займатися офлайн і тільки у змішаному форматі (кілька днів на тиждень за партами, кілька — онлайново) можуть не більше 10% від загальної кількості дітей.

Діти дошкільного віку не відвідують дитсадки. У міськраді почали розмови про перший підземний дитсадок, проте він буде коштувати набагато дорожче, ніж підземна школа.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новини України