Найбільший у Росії СПГ-проєкт зупинився через санкції — ЗМІ

Найбільший у Росії СПГ-проєкт зупинився через санкції - ЗМІ

Фото: investigator.org.ua Новатек зупинив видобуток на проєкті Арктик СПГ-2 через санкції

Основною проблемою Арктик СПГ 2 є дефіцит танкерів, здатних транспортувати скраплений газ, охолоджений до -163 градусів.

Компанія Новатек призупинила виробництво на величезному проєкті Арктик СПГ 2 через санкції та брак танкерів. Про це повідомляє Reuters в четвер, 4 квітня.   Проєкт Арктик СПГ-2 мав стати найбільшим подібним заводом у Росії з кінцевою продуктивністю 19,8 млн тонн скрапленого природного газу (СПГ) на рік і 1,6 млн тонн стабільного газового конденсату на рік на трьох лініях.

Компанія розпочала виробництво скрапленого природного газу на першій лінії Арктик СПГ-2 у грудні 2023 року, але відстала від графіка поставок перших партій газу з проєкту через брак газовозів льодового класу.   Джерела видання зазначили, що на заводі зараз призупинено перетворення метану на рідину при температурі мінус 163 градуси за Цельсієм.   Друга та третя лінії мали розпочати роботу у 2024 та 2026 роках відповідно, а друга виробнича лінія нині будується на заводі у Білокам’янці Мурманської області РФ.   Однак натомість третю чергу може бути використано на Мурманському заводі СПГ, про який Новатек оголосив у червні минулого року.   «Розглядається варіант відправки влітку другої гравітаційної платформи для Арктік СПГ-2, а для Мурманська СПГ використовувати третю», — повідомило джерело.   Планується, що проєкт Мурманськ СПГ буде навіть більшим, ніж Арктик СПГ-2, з кінцевою продуктивністю 20,4 млн тонн на рік. Планується, що виробництво перших двох ліній буде запущено до кінця 2027 року, а запуск останньої лінії заплановано на 2029 рік.   Однією з переваг Мурманського проєкту порівняно з Арктик СПГ-2 стане доступ до незамерзаючого порту в Баренцевому морі.   «Вся увага зараз на Мурманську, танкери льодового класу там не потрібні», — йдеться в матеріалі.   Нагадаємо, проєкт Арктик СПГ-2 потрапив до списку санкцій США через вторгнення Росії в Україну. Це спонукало іноземних акціонерів заморозити участь, а Новатек оголосити про форс-мажорні обставини.

Раніше повідомлялося, що проєкт газопроводу Сила Сибіру-2, який необхідний, щоб замінити російському Газпрому втрачений європейський ринок, просувається вкрай повільно через позицію, яку зайняв Китай.

Джерело

Новини України