Нагадує «статеве» розмноження: учені зробили несподіване відкриття про еволюцію бактерій

Дослідники поставили під сумнів давнє переконання, що бактерії не утворюють окремих видів.

Учені з’ясували, що бактерії беруть участь у генетичному обміні частіше, ніж вважалося раніше / Колаж УНІАН, фото REUTERS, скриншот

У новому дослідженні про життя бактерій учені дійшли висновку, що ці організми не тільки утворюють окремі види, але й підтримують згуртованість у цих видах за допомогою механізмів, які дуже нагадують «статеве» розмноження, повідомляє Interesting Engineering.

Зазначається, що вчені довгий час вважали, що унікальні механізми генетичного обміну, присутні в бактеріях та їх популяціях, перешкоджають утворенню згуртованих видів. А нове відкриття Костаса Константінідіса з Технологічного інституту Джорджії та його команди свідчать про інше.

Щоб заглибитися в це явище, дослідники вивчили повні геноми двох різних природних популяцій мікробів. Вони дослідили Salinibacter ruber — солелюбного мікроба, отриманого із сонячних соляних печей в Іспанії, і Escherichia coli, виділені із тваринницьких ферм у Великобританії.

Цей порівняльний аналіз мав на меті пролити світло на те, як близькоспоріднені мікроби обмінюються генетичним матеріалом.

Джерело

Новини України