У Вінниці обговорили проєкт плану дій з розвитку ментального здоров’я населення до 2026 року
У Вінниці 10 жовтня провели захід до Дня спільнодії «Стійкість одного – стійкість мільйонів», що проводиться у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Метою програми є допомога людям які потребують саме психологічної підтримки, особливо якщо це стосується рідних та близьких.
На заході обговорили реалізації надання психосоціальної підтримки у різних сферах діяльності. Особливу увагу приділили темі розвитку ментальної допомоги на рівні громад.
Перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна представила проєкт програми обласного плану заходів на 2024-2026 роки з реалізації концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року Вінницької обласної військової адміністрації.
«Ми розуміємо що за 10 років війни і майже три роки повномасштабного вторгнення люди витрачають свій ресурс, насамперед психологічний. Ми повинні зрозуміти, що кожен з нас повинен взяти відповідальність за своє ментальне здоров’я що кожен з нас це той потужний ресурс який є в нашої країни.
Ми маємо об’єднати зусилля усіх. Усього громадського сектору та усіх фахівців для того щоб справді допомогти Україні, кожному і кожній з нас дійти до нашої перемоги і далі мати ресурси, щоб відбудовувати нашу країну», — каже Наталя Заболотна.
Заболотна також зазначила, що працівників соціальної сфери в роботі з ментальним здоров’ям не вистачає. Сьогодні неформальне об’єднання психологів залучили понад 320 фахівців, психологів з різних сфер діяльності, які працюють і допомагають населенню в формуванні стресостійкості. В той час, коли на початку 2023 року таких спеціалістів були всього 21 на всю область, 5 з яких працювало в обласному центрі.
«Важливо, що коли ми говоримо про стійкість населення, то ми говоримо і про дітей, про підлітків та молодь. Ми говоримо про доросле населення, про дружин які очікують чоловіків з фронту, ми говоримо про сімей які втратили рідних на війні . Ми говоримо про хлопців, які отримали важкі поранення захищаючи кожну і кожного нас. І це різні групи нашого населення, які мають бути охоплені турботою, підтримкою і своєчасною допомогою», — резюмувала посадовиця.
Регіональний координатор Всеукраїнської програми з ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба презентувала учасникам заходу результати роботи з покращення психічного здоров’я населення за рік програми у області.
За слова координаторки в результаті проведення каптування послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в рамках програми було визначено 939 місць надання послуг. З яких найбільша кількість у сфері освіти, медицини, соціального захисту та спорту.
Зазначимо, що усі хто бажає долучитись до розробки обласного проєкту заходів з ментального здоров’я, упродовж тижня зможуть додати свої пропозиції. Зробити це можна за QR-кодом або на сторінці Вінницької ОВА.
Вінниця.info