На Полтавщині запрацюють два центри життєстійкості: що це та для кого вони

За інформацією: Суспільне Полтава.

фото: Суспільне Полтава

У Шишацькій та Кобеляцькій громадах планують відкрити центри життєстійкості, де надаватимуть комплексний психосоціальний супровід жителям громад. Робота закладів буде спрямована на підтримку та зміцнення психічного здоров’я людей.

Про це Суспільному розповіла директорка обласного департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко.

Це – експериментальний проєкт Мінсоцполітики з формування життєстійкості. Перші центри на Полтавщині з’являться у Шишацькій та Кобеляцькій громадах. Нині у цих закладах тривають ремонтні роботи, розповіла Людмила Корнієнко. Облаштовуватимуть їх за підтримки місцевого бізнесу.

Які послуги надаватимуть у центрах життєстійкості

У центри життєстійкості надаватимуть психосоціальні послуги. Йдеться, зокрема, про роботу із психологами. Спочатку здійснюватиметься оцінка потреб людини. Після цього її інформуватимуть про доступні послуги для їх вирішення та можливості отримання соціальних гарантій.

Також будуть запроваджена психологічна діагностика та психологічне консультування. Зокрема, індивідуальне, сімейне або ж групове.

Хто зможе звернутися до центрів життєстійкості

Звернутися до центру зможуть жителі громад, які зазнали психологічних травм або мають стресові розлади. Також – батьки, яким потрібно допомога у стосунках з дітьми, військовослужбовці, ветерани війни та їх родини.

За словам Людмили Корнієнко, запрацюють в області такі центри життєстійкості з 2024-го року.

Новини України