На Полтавщині тренується паралімпійська збірна з волейболу сидячи: як це відбувається

За інформацією: Суспільне Полтава.

Тренування паралімпійської збірної. Суспільне Полтава

"Торік ми посіли третє місце на Європі (на чемпіонаті Європи – ред.) і четверте місце на кубкові Світу. У нас дуже непоганий показник був. Коли у нас відпустка, то трохи розслабилися. Зараз відпрацьовуємо. Нам для перемоги треба гарний прийом, гарна передача. Зараз хлопці працюють над цим", — розповів старший тренер Павло Михлик.

Спортсмен Євгеній Корінець

Серед спортсменів Євгеній Корінець. Він професійно займався класичним волейболом, а після поранення на війні та втрати ноги почав займатися волейболом сидячи. Служити чоловік пішов добровільно. Був у роті охорони, а потім у 30-й окремій механізованій бригаді. Євгеній Корінець воював на Бахмутському напрямку, де і отримав поранення. Чоловік був бойовим медиком.

Спортсмени тренуються у спорткомплексі «Колос». Суспільне Полтава

"Є ще залишок того, що займався професійно волейболом до отримання травми, до поранення. Якісь навички є, якась фізична підготовка залишилася, розуміння залишилося, але це зовсім інший вид волейболу. До прикладу, у класичному волейболі ми рухаємося за допомогою ніг. А тут працюють і руки. Працюють руки через те, що пересуваємося за допомогою рук і до того ж нападаємо, ставимо блок, приймаємо. Тобто тут найзадіяніше – це руки і спина. У голові ще залишилося, що у класичному волейболі можна зробити рух ногами, переставити їх, а тут потрібно руками. Мозком розумієш, а працює рефлекс", — продовжив спортсмен Євгеній Корінець.

Спортсмени тренуються двічі на день. Однак, через повномасштабне вторгнення іноді робити це повноцінно не вдається, каже Олександр Драпак.

Спортсмен Олександр Драпак

Чоловік раніше займався класичним волейболом. А 2010-го року потрапив в аварію і отримав травму коліна, через це потрапив до паралімпійської збірної України. Участь у Паралімпіаді чоловік братиме вдруге.

Спортивний комплекс «Колос» у Решетилівці. Суспільне Полтава

"Ми не маємо одного нашого гравця, який зараз на захисті батьківщини. Він дуже непоганий гравець. Уже дуже з обережністю ставимося до зборів, до змагань. Навіть наведу приклад команд, які готуються за кордоном. Вони спокійно їздять, у них спокійні збори. У нас трохи інша ситуація, ви самі знаєте. То прильоти, то ми були у Дніпрі. До Дніпра дуже часто прилітає", — додав спортсмен Олександр Драпак.

У Решетилівці збірна буде до 28 січня, розповів Сергій Котьман.

Тренуватиметься збірна на Полтавщині до кінця січня. Суспільне Полтава

"Тут дуже класне покриття, яке відповідає проведенню змагань європейського рівня, тут налаштоване освітлення, налаштована температура, відео перегляди, відеоповтори для спортсменів. Професійна сітка, професійні стійки і покриття. Цей зал повністю відповідає інклюзивності", — розповів директор Полтавської обласної школи інвалідів Сергій Котьман.

Про плани на майбутнє

Наприкінці лютого спортсмени поїдуть до Вроцлава, що у Польщі. Потім у квітні братимуть участь у відборі на Паралімпіаду. Нині спортсмени через війну не мають змоги тренуватися так, як хотілося б, розповів старший тренер Павло Михлик. Це пов'язано із тривогами, під час яких призупиняють тренування.

Літні Паралімпійські ігри-2024 мають розпочати наприкінці серпня у Парижі.

Новини України