На конференції в Берліні підписали 12 угод для відновлення енергетики

На конференції в Берліні підписали 12 угод для відновлення енергетики

Фото: Міністерство енергетики України На конференції з відновлення України в Берліні підписали 12 угод

Ключова мета — розбудова генерації та мереж для відновлення енергетичних об’єктів України після російських атак.

Під час міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні укладено 12 угод про співпрацю з фінансовими установами та енергетичними компаніями. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики в середу, 12 червня.   «Ключова мета — розбудова генерації та мереж, що є надзвичайно важливим для відновлення енергетичних об’єктів після російських атак», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, меморандум про взаєморозуміння з Siemens Energy AG, важливий для впровадження енергоефективних технологій, децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ. З Нафтогазом ця компанія домовилася про співпрацю у сфері декарбонізації та роботі газосховищ.   Меморандум із GOLDBECK SOLAR Investment GmbH передбачає розбудову 500 МВт сонячних батарей, а із NOTUS Energy Invest Ukraine — розбудову 120 МВт вітрової генерації.   Підписані меморандуми про взаєморозуміння з Voith Hydro щодо будівництва ПрАТ Укргідропроект нових гідроелектростанцій та реконструкції зруйнованих; зі Swedish Development Financial Institution щодо використання газових та парових турбін на основі біомаси.
  Крім того, підписана спільна декларація з німецькою Торгово-промисловою палатою, важлива у переході до зеленої енергетики та забезпечення стабільності українського енергосектору. Закріплені домовленості із Німеччиною про виділення через KfW кредиту для підтримки енергетичної інфраструктури України на суму 30,4 млн євро.   На полях конференції також започатковане норвезько-українське енергетичне партнерство.   Нагадаємо, Росія знищила 80% теплової генерації та третину гідрогенерації України. Президент Володимир Зеленський наголосив, що в коротшій перспективі потрібно провести швидке і недороге відновлення усіх пошкоджених енергооб’єктів, які можливо зараз відновити.

Сполучені Штати Америки надають 824 мільйони доларів для підтримки української енергетичної інфраструктури.

Джерело

Новини України