На Житомирщині стартує послуга з формування життєстійкості

Малинська громада Житомирщини одна з перших в Україні запускає послугу з формування життєстійкості – ініціативу Міністерства соціальної політики, покликану комплексно підтримувати ментальне здоров’я українців.

З грудня 2023 року усі мешканці Малинської територіальної громади, у тому числі ВПО, можуть звернутися по фахову допомогу психологів та соціальних працівників. Це стало можливим завдяки реалізації проєкту Мінсоцполітики з запровадження в громадах послуги життєстійкості. Мета цієї послуги – навчити кожного бути емоційно та ментально стабільним у кризових умовах, долати стрес, отримати навички першої психологічної допомоги рідним.

Малинський міський голова – Олександр Ситайло – розповів про запровадження послуги та наголосив на її важливості для мешканців ТГ, особливо зараз:  

“Наша громада — одна з найбільш постраждалих громад Житомирської області від агресії російської федерації. На території громади проживають люди, які втратили житло або воно постраждало внаслідок ракетних обстрілів, авіаційних ударів. Серед них є сімʼї з дітьми та люди з інвалідністю, крім того,  більше 2 -ох тисяч мешканців громади перебуває на службі в ЗСУ. Нашим обовʼязком є підтримка цих категорій громадян та їхніх сімей, саме тому, ми прийняли рішення запровадити надання комплексної соціальної послуги формування життєстійкості.”

Кваліфікована психологічна допомога та практичні навички подолання стресу –  це саме те, чого, на переконання місцевої влади, потребують як місцеві жителі, так і ВПО. У межах послуги вони зможуть отримати таку допомогу безкоштовно. Разом із тим, наявність такої послуги дасть можливість громаді ефективно організувати роботу з мешканцями: направляти їх до відповідних спеціалістів або органів та установ, зекономити час людини і фахівців на пошук інформації, показати людині найкоротший шлях до потрібної послуги. 

Наразі проєкт готовий до запуску: команда надавачів ГО «Сузір’я Малин» перемогла в конкурсі, уклала договір з Фондом соцзахисту осіб з інвалідністю і пройшла навчання від партнерів проєкту-міжнародних фондів ЮНІСЕФ та ВООЗ. Катерина Пушкарьова – фахівчиня з соціальної роботи – представляла Малинську громаду на серії тренінгів для надавачів. 

“Особливий акцент ми зараз зробимо на сімейних консультаціях і почнемо активно працювати з батьками. За наших умов, дуже важливо підтримувати дітей і вчити їх долати стрес. Саме з цього ми і почнемо в нашій громаді. Будемо розбирати і разом практикувати вправи з тренінгу “Батьківство без стресу”. А далі– розширюватимемо спектр послуг з огляду на запити людей.”

Кожна територіальна громада України має змогу запровадити послугу з формування життєстійкості, фінансовану державою. Для цього їй потрібно подати заявку на участь у визначені строки. Актуальні строки можна відслідковувати на сайті Мінсоцполітики. Єдиною умовою для громади є виділення і утримання приміщення для надання послуги. 

Дедлайн подачі заявок від територіальних громад – 20 грудня 2023 року (до 23:59). 

Усі свої запитання ви можете скеровувати на пошту: [email protected].

Джерело: Міністерство соціальної політики

 

Джерело

Новини України