10 січня в Управлінні поліції охорони в Житомирській області проведена перша співбесіда з поліцейськими, які виявили бажання взяти участь у проєкті «Офіцер служби освітньої безпеки» (СОБ).
Конкурсний відбір офіцерів СОБ проводився з-поміж поліцейських осіб, які несуть службу в поліції охорони. Вони пройшли медичний огляд, поглиблене психофізіологічне дослідження та консультативну комісію. Для відібраних кандидатур організують спеціалізоване навчання в Вінницькому вищому професійному училищі Департаменту поліції охорони. Наступний етап буде проведення практичного стажування в освітніх закладах. Після чого поліцейські приступають до виконання своїх функціональних обов’язків в закладах загальної середньої освіти.
— На Житомирщині ми розпочали реалізовувати проєкт «Офіцер служби освітньої безпеки», який відбувається за ініціативи керівництва держави за участі Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України. Незабаром у п’ яти закладах середньої освіти регіону розпочнуть нести службу правоохоронці. Згодом їх замінять офіцери безпеки, яких наберуть у рамках рекрутингової кампанії. Офіцер СОБ є фахівцем з питань безпеки в освітньому закладі, який запобігатиме та припинятиме проникненню сторонніх осіб та пронесення заборонених предметів, які можуть нести загрозу життю та здоров’ю учасникам освітнього процесу, — розповів заступник начальника Управління-начальник відділу фізичної охорони УПО Житомирської області, майор поліції Едуард Радкевич.
До повноважень поліцейських входитиме:
— перепускний режим;
— запобігання, попередження та припинення правопорушень в закладах освіти;
— охорона публічної безпеки та правопорядку;
— комунікація з екстреними службами;
— виклик поліції за допомогою кнопки «тривожного сповіщення»;
затримання правопорушників злочинців;
— недопущення в освітніх закладах негативних та нештатних ситуацій;
— профілактичні бесіди з дітьми, навчальному закладі, а також на його території.
Управління поліції охорони в Житомирській області