На Чернігівщині на лептоспіроз захворіла 1-річна дитина

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

У Чернігівській обласній дитячій лікарні на лікуванні перебуває 1-річна дитина, в якої діагностували лептоспіроз.

Про це в ефірі "Праймвечір. Акценти" на Українському Радіо Чернігівська хвиля розповів в.о завідувача інфекційного відділення Володимир Андрющенко.

"На даний час, у нас перебуває однорічна дитина з 26 жовтня. У неї була лихоманка. Під час обстеження ми виявили лептоспіроз, показники були перевищені у 18 разів. Дитина отримує лікування, показники вже покращилися".

З його слів, з таким самим захворюванням у вересні виписали ще одну дитину.

Володимир Андрющенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом же, за словами лікарки-епідеміолога обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗУ Інни Семенюк, від початку серпня станом на 8 листопада на лептоспіроз на Чернігівщині захворіли 16 людей. Для порівняння, у 2022 році це захворювання виявили у двох людей.

"Серед них двоє дітей. Дві людини померли. Це говорить про нестійку епідеміологічну ситуацію. Тому говорити, що це видумане захворювання чи штучно виведене, я б не стала. Ми разом із лікувальними закладами, з Держпродспоживслужбою скооперувалися і розробили відповідні заходи", — каже Інна Семенюк.

Інна Семенюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Найбільше хворих на лептоспіроз у Ніжинському районі. Там виявили захворювання у восьми людей. У Чернігівському районі хворіє шестеро, ще по одному — у Прилуцькому та Корюківському районах.

Звідки в однорічної дитини міг з'явитися лептоспіроз, Інна Семенюк каже:

"Стосовно цього випадку у нас дослідження ще триває. Але ми повинні пам'ятати, що в один рік ми даємо своїй дитині молочні продукти. Це пюре із свіжих овочів і фруктів. Тому можливо і через ці продукти було зараження".

Також як додала Інна Семенюк, двоє людей з Чернігівського та Ніжинського районів померли через пізнє виявлення лептоспірозу.

Чим небезпечний лептоспіроз

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, загальне для людей і тварин.

Захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає влітку та восени.

Захворіти на лептоспіроз можна при контакті із інфікованими тваринами чи під час купання у заражених водоймах. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки. Зі слів Інни Семенюк, лабораторія особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження води з відкритих водойм, а також досліджує мишоподібних гризунів.

"Людина може заразитися під час купання, а саме коли ковтає воду. Гризуни виділяють збудник із сечею у воду. На слезовій оболонці нашої ротової порожнини є мікротравми, мікротріщини, через які і потрапляють бактерії в організм. Якщо це погріб, то сеча потрапляє на овочі, які термічно потім не обробляються. Тому всі продукти, морква, капуста, повинні термічно обробитися. Також є випадки зараження під час риболовлі, коли людина заходить у воду без чобіт та під час заготівлі сіна", — каже лікар-епідеміолог Інна Семенюк.

Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання. Лептоспірозом можна захворіти повторно.

Це захворювання може призвести до ураження нервової системи, менінгіту (запалення оболонок головного та спинного мозку), нирок, печінки, легень чи навіть смерті.

Хвора жінка у лікарні. ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

Які симптоми лептоспірозу:

  • підвищена температура;
  • слабкість;
  • головний біль та біль у м'язах;
  • почервоніння очей;
  • блювання та діарея;
  • висипання на шкірі.

"Перебіг хвороби може бути легкий, наприклад, у вигляді грипу. Якщо у хворого висока температура, він жовтіє, тут уражається весь організм. Йде ураження з боку нервової системи, нирок, печінки, йде ураження сечової системи, йде утворення шлунково-кишкового тракту. В цьому випадку можливе переливання крові та навіть летальні випадки", — розповіла Іванна Олексієнко.

Лептоспіроз не передається від людини до людини.

У середньому інкубаційний період триває від одного до двох тижнів.

Новини України