На будівництві Миколаївського водогону зекономили 2,5 млрд грн — Кулеба

На будівництві  Миколаївського водогону зекономили 2,5 млрд грн - Кулеба

Фото: facebook.com/oleksyikuleba На сьогодня водогін побудований на 70%, повідомив Кулеба

Початково водогін мав коштувати державі 8,7 млрд грн. За підсумками експертизи — 6,2 млрд грн, повідомив віцепремʼєр.

Вартість будівництва Миколаївського водогону знижено на понад 2,5 мільярда гривень. Про це заявив віцепремʼєр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба на власній сторінці у соцмережі Facebook у середу, 28 травня.

«Початково, згідно з техніко-економічним обґрунтуванням, водогін мав коштувати державі 8,7 млрд грн. За підсумками експертизи — 6,2 млрд грн. Це результат системної роботи над проєктом: ретельного аналізу, виявлення і виправлення помилок, а також перегляду рішень, які не відповідали сучасним технічним вимогам», — написав він.

За словами Кулеби, у новій версії проєкту враховано все необхідне для сталого функціонування водогону в умовах воєнного часу: нову станцію забору води та захисні споруди, укриття для працівників на об’єктах, подачу додаткових 50 тисяч куб. м води щодоби для системи зрошення, частотні перетворювачі та резервні генератори на кожну насосну станцію, оптоволоконну систему зв’язку та резервні лінії енергоживлення.

Віцепремʼєр додав, що на сьогодня водогін побудований на 70%.

«Це надзвичайно швидкі темпи для такого великого інфраструктурного проєкту. Адже фактичне будівництво водогону розпочали в січні цього року. Тож вже у серпні понад пів мільйона мешканців Миколаєва вперше з 2022 року знову отримають доступ до води», — зауважив він.

Кулеба очікує, що зекономлені кошти будуть направлені на інші інфраструктурні проєкти.

«Зекономлені кошти будемо просити Уряд використати на реалізацію інших інфраструктурних проєктів у галузі водопостачання. У тих регіонах, де ситуація залишається критичною. Зокрема, це водогін для Томаківської та Мирівської громад на Дніпропетровщині, Болградський та Суворівський водогони на Одещині, модернізація водозабору в місті Лубни на Полтавщині. Це дозволить забезпечити водопостачанням ще близько 100 тисяч людей», — написав він.

Нагадаємо, раніше Кулеба повідомив, що Сумська область отримала додаткові 200 млн грн на аварійно-відновлювальні роботи після обстрілів, будівництво захисних укриттів, закупівлю спецтехніки для комунальних служб, а також ремонт критичної інфраструктури.

Українським морським коридором перевезено 120 млн т вантажів — Кулеба

Джерело

Новини України