«Молодь — це не майбутнє країни, вони вже роблять зміни»: у Черкасах відбувся молодіжний форум

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

10 листопада у Черкасах відбувся Молодіжний форум у межах проєкту "Молодь-громаді". У проєкті взяли участь громади з Черкащини, Київщини, Вінниччини та Львівщини. Вони презентували двадцять реалізованих проєктів розвитку громад.

Повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

За інформацією Програми розвитку ООН, протягом осені 2023 року сто українців віком 14-17 років реалізували у своїх містах і селах різноманітні громадські проєкти. На реалізацію ідей вони отримали гранти по 40 тисяч гривень кожен.

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

"Молодь провела опитування жителів своїх міст та сіл, а також проінтервʼювала 69 керівників громад та відповідальних осіб за реалізацію молодіжної політики. На основі цих висновків хлопці та дівчата визначили основні проблеми у своїй громаді та запропонували шляхи для їхнього розвʼязання через власні проєкти. 20 з них підтримали Благодійний фонд "МХП-Громаді" та проєкт ПРООН "Підтримка громадянського суспільства та молоді"", — пояснили в пресслужбі.

Керівник відділу національних проєктів благодійного фонду «МХП-громаді» Володимир Панченко. Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Керівник відділу національних проєктів благодійного фонду "МХП-громаді" Володимир Панченко розповів, що важливо, щоб молодь у малих громадах ставала максимально проактивною:

"Молодь — це те ядро, яке зберігає громади, їхнє існування та їхнє майбутнє, тому нам було важливо навчити деяких аспектів молодих людей. Ми навчили проводити експертні інтерв'ю, тому що потрібно спілкуватись із місцевим самоврядуванням. І коли нам уже презентували результати, ми побачили, що молодь не боялась приходити до своїх голів, до керівників управлінь молоді, ставила ті питання, які їх турбували. І в більшості змінились ідеї після опитування громади. Тому молодь — активна частина громади".

На основі цього представники молоді визначили основні проблеми у своїй громаді й запропонували шляхи для їхнього розвʼязання через власні проєкти.

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Як розповіла представник Програми ООН, вони вважають молодь ключовими агентами змін:

"Молодь знайшла втіху в тому, що вони можуть бути залучені в якісь громадські соціальні процеси. "Молодь-громаді" один із проєктів котрий підтримав програму розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Данії й в координації з партнером "МХП-громаді". В рамках програми було створене навчання молоді. Вони проходили проєктний менеджмент. Це був шестиденний курс навчання, котрий допоміг їм зрозуміти: як свої ідеї й бажання реалізовувати на практиці, що для цього потрібно, як залучати кошти, як залучати громади, органи місцевого самоврядування. І ми бачимо результати роботи. В 39 громадах країни в чотирьох регіонах: Вінницькому, Київському, Львівському, Черкаському — мають успішні програми реалізації проєктів. Молодь — це не майбутнє країни, вони вже роблять зміни й вони надихають доросле покоління як рухатись і куди спрямовувати свої бажання".

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Результати своїх втілених ідей молодь презентувала на підсумковому Молодіжному форумі, який відбувся 10 листопада.

Одна з учасників Руслана Фінц з Вінниччини розповіла, що в їхній команді чотири людини та коуч Альона:

"Ми робили опитування нашої молоді. Вони сказали, що не вистачає місця, де можна відпочити. Тому ми вирішили зробити простір з настільними іграми. Ми зробили все в сучасному стилі. В іншому приміщенні у нас проєктор для перегляду фільмів. Молодь в захваті. їм все сподобалось. Вони навіть не очікували що буде такий результат, але є такі люди, які кажуть, що зараз війна і що це не на часі. Але більшість нас підтримала і дорослі сказали, що будуть нам допомагати, аби їхні діти мали можливість туди піти".

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Дівчина розповіла, що про проєкт дізнались від свого коуча:

"Наш коуч Альона проінформувала нас — запропонувала ідею. Ми загорілись цим бажанням. Навчилися як правильно писати гранти, зрозуміли що це таке. Це новий досвід".

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Пані Руслана зазначила, що вони планують розвивати проєкт далі:

"Ми будемо просити допомоги в підприємців. До нас навіть приїжджав молодіжний центр з Вінницької міської ради, вони дарували нам гру. Батьки дарують ігри. Всі долучаються до цього".

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Марія зі Львівщини розповіла їхній проєкт полягав в тому, що вони створювали молодіжний простір з нуля:

"Простір у нас облаштований меблями. Ми хотіли залучити молодь і у нас це вийшло. Вона мотивована та хоче далі розвивати наш простір. Нам знадобились два з половиною місяці для реалізації проєкту. Якщо говорити про батьків дітей, то всі тільки за. Це набагато краще, чим сидіти й гортати відео в тіктоці".

Суспільне Черкаси / Анастасія Столбова

Колега Марії Софія Кремса розповіла, що у молодіжному просторі вони проводять тренінги та кіновечори, щоб молодь мала, де провести свій вільний час та відпочити:

"У нашому населеному пункті немає місця куди піти погуляти. А тепер вихідними ми проводитимемо тренінги та кіновечори, і молодь буде зацікавлена. Загалом, у нас вийшов дуже затишний простір".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Новини України