«Моя черга обіймати тата щодня»: у Вінниці родини військових вимагають демобілізації

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

14 січня у Вінниці родини військовослужбовців – жінки, матері та діти вийшли на мітинг в центрі міста. Вони вимагали від влади демобілізувати військових після 18 місяців служби.

Про це Суспільному розповіла організаторка мітингу Валентина Магляк.

Чоловік жінки з перших днів повномасштабної війни пішов боронити країну. Уже 674 дні він воює на фронті. За її словами, військовим "потрібен відпочинок, перезавантаження, щоб далі легше боронити нас від ворога".

"Це мирний пікет, ми абсолютно аполітичні. Ми підтримуємо демобілізацію військових, які прослужили уже понад 18 місяців. Ми вимагаємо визначені терміни служби. Рівні права для усіх військовослужбовців. На одних плечах неможливо витягнути війну. Одні й ті самі не можуть захищати всіх", — пояснила Валентина Магляк.

Фото: Суспільне Вінниця

Така акція у Вінниці відбулася вп'яте від початку повномасштабного вторгнення. Цього разу долучилися кілька десятків людей з прапорами та плакатами: "Моя черга обіймати тата щодня", "Україна — країна вільних людей. Невже військові не люди?", "36 місяців. Смертний вирок для військових", "Відпустіть тата додому! Прийшов час інших", "Сім'ї військових вимагають демобілізацію" тощо.

Фото: Суспільне Вінниця

Свої вимоги учасники пікету озвучували під час мирної ходи містом. Вона розпочалась з площі Калічанської. В супроводі поліції люди пройшлись вулицею Соборною до Костелу Святої діви Марії Ангельської. Завершилась акція, котра тривала годину, біля адмінбудівлі міської ради.

Фото: Суспільне Вінниця

Тетяна Майстрич на пікет прийшла із семирічним сином. Рома каже, що весь цей час батько на війні.

"Я сьогодні тут, щоб дорослі почули. Я хочу, щоб батько був вдома", — зазначив Роман, учасник мітингу.

"Наш батько на війні. Його мобілізували вже давно. Він постійно в гарячих точках. В перший клас сина батько вже не вів. А ми вже в другому класі. Ми чекаємо визначення термінів. Військові мусять знати, коли вони побачать своїх рідних",— пояснила учасниця мітингу Тетяна Майстрич.

Фото: Суспільне Вінниця

15 днів у відпустці за два роки був чоловік Марини. За словами жінки, демобілізація військових після 18 місяців служби — обов'язкова складова перемоги України. Адже військові мають відпочити від навантажень.

"Мій чоловік з перших днів на війні. За два роки був 15 днів у відпустці. Сєверодонецьк, Лисичанськ, Донецьк, Авдіївка, Бахмут, а зараз Синьківка. Просимо, щоб була демобілізація через 18 місяців. Щоб нас почули. Багато жінок, дітей без батьків",— зазначила учасниця мітингу Марина.

Фото: Суспільне Вінниця

Сумує за батьком і Оксана. Дівчина довгий час не бачилась із батьком.

"Стою тут за тата. Він пішов з перших днів. 0:59 Я хотіла б, щоб після 18 місяців служби міняли людей, ті хто ще не служив. І таким чином мій батько був би дома", — розповіла Оксана.

"Сьогодні ми зібрались нагадати, що наші чоловіки й сини не раби. Вони мають право на відпочинок. Прийшов час інших. В мене двоє служать. Не сховались в перші дні та стали на захист країни. Ми просимо закон про демобілізацію наших хлопців, щоб їх замінили на фронті. Син і чоловік на фронті.Чоловік постійно в гарячих точках. Ніколи не міняли. Не було ротації. Син побував на різних напрямках. Слов'янськ, Ізюм, а зараз під Харковом", — розповіла учасниця мітингу Олена.

Фото: Суспільне Вінниця

Акція всеукраїнська. Про участь у ній заявили учасники 23 міст України.

Новини України