Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Рух суден із портів та до портів Одещини через тимчасовий чорноморський коридор продовжився, попри обстріли РФ на цивільне судно 8 листопада.
Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України.
Шість вантажних суден із вантажем 231 тисячу тонн сільськогосподарської продукції вийшли з портів України в напрямку Босфору, ще п'ять суден очікують на захід у порти, повідомляє міністерство.
Напередодні ввечері російська ракета вразила іноземне цивільне судно в порту Одеської області, в результаті чого одна людина на борту загинула, ще четверо отримали поранення, повідомили в Південних військах оборони.
Судно пливе під прапором Ліберії та було "цивільним судном, що перевозило залізну руду до Китаю", а весь екіпаж — громадяни Філіппін, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Атака РФ на українське судно
За словами Кубракова, це була 21-ша цілеспрямована атака Росії на портову інфраструктуру України після краху Чорноморської зернової ініціативи 17 липня. За цей час російські атаки пошкодили понад 160 об'єктів інфраструктури, у тому числі 122 транспортні засоби, додав міністр.
У серпні Військово-морські сили України відкрили тимчасовий коридор для виходу та входу вантажних суден у порти регіону.
Відтоді 91 судно експортувало 3,3 мільйона тонн сільськогосподарської та металопродукції з українських портів Одеси, Чорноморська та Південного, повідомляє Міністерство інфраструктури.
Що відомо про вихід РФ із зернової угоди
Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.
В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.
Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.
Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.
20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.
15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.
1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.
Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.