За інформацією: Суспільне Полтава.
Нині 4 енергоблок ЧАЕС закритий саркофагом. Фото: Associated Press
Станіслав Колодій потрапив на ліквідацію аварії на Чорнобильській атомній станції за рік після аварії на реакторі.
"Я потрапив у спецзагін по дезактивації верхніх поверхів третього енергоблоку. Дезактивація пральними порошками, водяним паром під тиском і кислотами змішаними з полімерами обробляли приміщення, обладнання. Отака робота. І так кожного дня, зміна чотири години", — розповів Станіслав Колодій.
Рудий ліс у Зоні відчуження. Попереджувальний знак радіоактивності в Прип’яті у Чорнобильській зоні відчуження. Фото: УНІАН
Прослужив Станіслав Колодій у Чорнобилі 30 днів. Там здійснив зо два десятки виїздів на третій енергоблок атомної станції.
"На 19-му виїзді під кінець зміни, відчув, що запаморочилась голова, потемніло в очах, кров носом пішла, руки оніміли, ноги підсіли. Присів, побратими мене підвели, відвели в роздягальню. Швидкою допомогою відвезли мене в Іванково, в якийсь медичний заклад, госпіталь чи районна лікарня. Оглянув мене терапевт, невропатолог і відпустили", — сказав ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній станції .
Працювати довелося при високому рівні радіації, каже ліквідатор.
Пам’ятник ліквідаторам аварії на ЧАЕС у Полтаві. Суспільне Полтава"Ми робили при високому рівні радіації, два передостанніх поверхи третього енергоблоку. Хто не знає, третій, четвертий енергоблок це одне приміщення, яке буквою г. На четвертому енергоблоці вже був одягнений саркофаг, вже була труба, з якої йшли викиди, приблизно двічі на місяць. Нас попереджали, в той день, коли найбільші викиди, щоб ми не знімали пелюсток, респіраторів, більше захисту, на свіже повітря, на сонце, щоб не виходили", — розповів Станіслав Колодій.
Нині ліквідатору про Чорнобиль нагадують, зокрема, медалі та зустрічі із побратимами.
Станіслав Колодій місяці був у Чорнобильській зоні відчуження. Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного"Ми їдемо автомобілем, нас завезли в 30-кілометрову зону і їдемо ж на третій енергоблок, рудий ліс і пусті села. Стоять хати, села пусті, коти, собаки бігають. Оце, що я пам’ятаю. Така обстановка гнітюча, неприємна" — згадує ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній станції Станіслав Колодій.