
Міський голова Тернополя Сергій Надал за останні кілька років потрапив уже в кілька корупційних скандалів. НАЗК звинуватило його в конфлікті інтересів під час нарахування собі премій, а журналісти знайшли у його доньки маєток у Маямі за 2 млн доларів.
OBOZ.UA у межах серії публікації про міських голів розповідає про статки Надала, а також про те, чим володіють його родичі.
Які статки задекларував Надал
До 2010-го Сергій Надал працював в податковій. Обіймав посади від податкового інспектора до начальника відділу. Більш як 15 років тому він виграв міські вибори. Тоді ж його дружина Олена стала власницею будинку площею майже 400 кв.м. Це дім у передмісті – селі Байківці (дивіться фото).
У Надала також є кілька квартир та земельних ділянок. Крім того, у 2024-му він задекларував автомобіль свого тестя Богдана Вербового. Йдеться про Audi Q7 2024 р.в, який купили начебто за 750 тис. грн.
Навіть зараз такий автомобіль коштує близько до 5 млн грн. І це автомобілі, які мають пробіг і якими вже користувались. Тоді як Вербовий, ймовірно, став власником нової машини. Ймовірно, зараз ця автівка вже продана.
Богдан Вербовий – 76-річний тесть Надала. У 2013-му, коли його зять вже три роки очолював Тернопіль, чоловік придбав квартиру у Львові на вулиці Леся Мартовича, 10. Це будинок кінця ХІХ століття, відомий як кам’яниця Фрідріхів.
Зараз квадратний метр тут коштує близько двох тисяч доларів, тесть міського голови має квартиру площею 85,3 кв.м. Богдан Вербовий зареєстрований в Тернопільській області. Але саме у 2013-му у Львові навчалась донька Надала – Анастасія. У 2017-му вона закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка, який розташований всього в 800 метрах від квартири, яку оформили на її діда.
Надал проти журналіста-розслідувача: чим закінчився гучний скандал
Тернопільський журналіст Андрій Щесняк ще у 2022-му опублікував на сторінках видання Рoliterno розслідування про будинок доньки Надала, який купили майже за 2 млн доларів в Маямі. Розслідувач знайшов чоловіка доньки мера, встановив, де він жив раніше, скільки заробляв, де знаходиться маєток, який оформили на доньку Надала.
Розслідування переглянули понад 150 тис. читачів, це один з найпопулярніших текстів за весь час існування сайту Рoliterno. Ба більше, його поширили на своїх сторінках не лише тернопільські, але й загальнонаціональні ЗМІ.
Сергій Надал був змушений відреагувати. Через три дні після публікації він заявив, що його «маямські вілли» – фейк. Хоча насправді у тексті розслідування йшлось про те, що будинком володіє донька мера, а не сам міський голова. Крім того, він додав, що донька Анастасія має «окреме життя і свою кар’єру».
На питання, чи дійсно Анастасія Надал володіє маєтком у Маямі і чи допомагав він його купити, Надал не відповів. Тоді в Рoliterno замовили у Державному департаменті штату Флорида для пред’явлення в українських судах офіційні виписки з реєстрів, які отримали спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб та печаток.
Так, журналісти отримали апостиль на Акт купівлі Анастасією Родрігес (Надал) 18 лютого 2022 року маєтку за 1 млн 870 тис. доларів за адресою 7300 SW 77th AVE, район Tropical Park округу Miamі-Dade.
Ба більше, в Politerno продовжили своє розслідування та з’ясували, що Анастасія Надал спочатку орендувала апартаменти у кондомініумі «Mint». «Mint» – одна з трьох будівель комплексу Riverfront у районі Брікел у центрі Маямі. Інші два кондомініуми називаються «Ivy» та «The Wind». Саме у «The Wind» 16 лютого 2023 року за 380 тис. доларів Анастасія Родрігес придбала апартаменти №3315.
Дійсно, як йдеться у даних американських реєстрів, будинок за адресою 7300 SW 77th AVE оформлений на Анастасію Надал. Зараз його здають в оренду за 16,9 тис. доларів на місяць. Андрій Щесняк продовження свого розслідування зробити не може. На своїй сторінці в Facebook (яку, як заявляє видання Politerno, зламали та видалили) чоловік розміщав інформацію про своє побиття та незаконну мобілізацію начебто за замовленням Надала. Міський голова через ці заяви подав позов проти журналіста, вимагаючи ще й фінансову компенсацію за опубліковану інформацію.
Деякі тернопільські ЗМІ почали публікувати про журналіста матеріали, які мають ознаки замовлених. Зокрема, видання «Тернопільська правда» заявило, що Щесняк «виявився наркозалежним». При тому, в матеріалі журналіста 1978 року народження називають 29-річним.
Як доказ у «Тернопільській правді» опублікували медичний документ 2004 року, який неможливо легально дістати. Дружина журналіста на своїй сторінці в Facebook написала, що Щесняк ще 17 років тому пройшов лікування у реабілітаційному центрі, потім ще сім років допомагав там наркозалежним.
Журналіста спробували дискредитувати. Надал від скандалу не постраждав. Від моменту публікації розслідування пройшло більш як три роки. Як вдалось з’ясувати OBOZ.UA, НАБУ розслідує кримінальне провадження №42023000000001705 за ознаками незаконного збагачення Надала. Але в судовому реєстрі є лише кілька документів, які стосуються цієї справи. У них є відмова визнати Щесняка викривачем.
Надал обіймає посаду міського голови Тернополя з 2010-го. Публічний конфлікт у міського голови за останні роки був не лише з журналістом. У 2023-му НАЗК заявило, що мер Тернополя з 2021 та протягом 2022 року преміював себе в максимальному розмірі та надавав собі допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань також у максимальних гранично допустимих обсягах. Розмір премій міг сягати 250% від посадового окладу.
Зазначимо, за останні роки річний дохід Надала, згідно з декларацією, складає близько 898,6 тис. грн (74,8 тис. грн на місяць). У 2021-му він дійсно задекларував зарплату в 1 млн 354 тис. грн (112,8 тис. грн на місяць). Однак, у 2022-му зарплата була навіть меншою, ніж у 2020-му. Протокол про конфлікт інтересів Надал оскаржив у Тернопільському міськрайонному суді.
Водночас квартиру в центрі Львову, яку оформила на тестя-пенсіонера, та маєток доньки в США НАЗК публічно не коментувало.
Детальніше про зв’язки Сергія Надала та його оточення, читайте в наступних публікаціях OBOZ.UA.
