Мецола: Європарламент підтримує українську ініціативу з повернення дітей додому, яких депортувала Росія

Голова Європарламенту Роберта Мецола. АР

Радниця керівника Офісу президента Дарія Зарівна презентувала у Європейському парламенті українську ініціативу з повернення депортованих Росією дітей (Bring Kids Back UA). Президентка ЄП Роберта Мецола заявила про її повну підтримку з боку євродепутатів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

За словами Мецоли, війна Росії проти України є "викликом для міжнародних норм" та "моральної відповідальності".

Очільниця Європарламенту підкреслила, що злочинне переміщення Росією українських дітей є одним із найбільш "шокуючих порушень", що вимагає "швидкої реакції" й заявила про повну про повну підтримку ініціативи Bring Kids Back UA з боку законодавчого органу Євросоюзу.

Співголова Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA Гелена Кеннеді розповіла про висновки та рекомендації першої Білої книги "Захист дітей від примусових переміщень та депортації".

"Росія почала масове вивезення українських дітей з окупованих територій за декілька днів до початку повномасштабного вторгнення. Це не було порятунком із зони бойових дій, як заявляла Росія, це було щось зовсім інше. Це була депортація", – наголосила вона.

Своєю чергою уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець окремо наголосив, що на тимчасово окупованих територіях України Росія впроваджує політику знищення української ідентичності, передусім спрямовану на дітей та підлітків.

Крім цього представниця Офісу президента Зарівна, яка є операційною директоркою Bring Kids Back UA, презентувала рекомендації другої Білої книги "Реінтеграція дітей, які пережили депортацію та примусове переміщення: міжнародні стандарти та найкращі практики для України".

"Повернення дітей додому – це лише початок їх реінтеграції та відновлення прав. Діти потребують нашої підтримки, щоб зцілитися та відновити своє життя в безпечному середовищі відповідно до найкращих міжнародних стандартів", – сказала посадовиця.

27 серпня 2024 року в Україні презентували Білу книгу "Захист дітей від примусового переміщення та депортації". Це перший документ, який напрацювала Bring Kids Back UA. Він містить докази із примусовим переміщенням українських дітей на території РФ.

25 жовтня була презентована друга Біла книга "Реінтеграція дітей, що пережили депортацію та примусове переміщення: міжнародні стандарти та кращі практики для України".

Новини України