Made in Ukraine: найяскравіші стріт-арти України

Вуличне мистецтво – голос міста, його віддзеркалення у фарбах та лініях. Митці перетворюють сірі стіни будівель на мальовничі полотна: від реалістичних портретів до абстрактних композицій, від соціальних коментарів до поетичних образів. Тож де знаходяться найпопулярніші витвори – розповідаємо нижче.

«Привид Києва»

Розміщується в історичному центрі столиці на вулиці Межигірській, 3/7.

Мурал зображує пілота в кабіні літака та символізує всіх українських авіаторів, що захищають повітряний простір України. Цей образ створив художник Андрій Ковтун. «Привід Києва» є уособленням героїзму воєнного часу. За основу взяли фотографію воїна 40-ї бригади тактичної авіації.

Поговорюють, що на початку російського вторгнення, у лютому 2022 року, борець авіації збив шість ворожих «залізних птахів» у ході битви за Київ.

«Берегиня»

Розташовується у столиці біля Майдану Незалежності.

Мурал створив художник Мата Руда з Коста-Ріки. Його творчість вирізняється глибоким змістом. У своїх роботах митець часто досліджує багатовікову історію різних народів та окремих людських доль.

Образом настінного малюнку є іммігрантка з Азербайджану.

До речі, це не перша робота творця розпису в українській столиці: восени 2018 року на платформі станції метро «Осокорки» з’явився його стріт-арт із зображенням кримськотатарської жінки.

«Пан і пані Дніпра»

Знаходиться у Дніпрі в житловому масиві Сонячний.

Настінний малюнок створив харківський художник Олександр Брітцев.

Образ чоловіка уособлює дух вільного козацтва, незалежного та самостійного господаря своєї землі. Його голову вінчає лис – символ гострого розуму, кмітливості та розважливості. Натомість пані втілює собою жіночу грацію та красу.

Митець прагнув створити мурал, що дарував би людям позитивний настрій перед робочим днем.

«Ангел і рятувальник»

Розміщується у Дніпрі на вулиці Князя Володимира Великого.

На муралі зображено пожежника, якого ніжно обіймає ангел. Настінний розпис символізує вдячність рятувальникам за їхню відвагу та героїзм.

Автор розпису – художники Валерій Колор (ZDESROY) і Маргарита Усенко

«Відродження»

Розташовується у Києві в Подільському районі на Андріївському узвозі.

Стінопис створили у 2014 році на стіні п’ятиповерхового житлового будинку.

Процес розпису відбувався у рамках фестивалю «Французька весна». Авторами стали севастопольський художник Олексій Кислов у співпраці з французьким митцем Жульєном Малланом.

П’ятнадцяти метрове панно із зображенням дівчини в національному вінку символізує незламний дух українського народу та відродження країни.

«Посівач снів»

Знаходиться у Кам’янець-Подільському на вулиці Дмитра Саса, 2.

Стріт-арт створили художники Олександр Брітцев та Олександр Гребенюк у 2013 році. Розпис багатоповерхівки площею 100 квадратних метрів увійшов до світового рейтингу найкращих.

На стіні зображено трьох сіячів снів, що ніби пливуть над нічним містом та освітлюють свій шлях світильниками. Їхні ноги виконані у вигляді масивних факелів. Митці пояснюють, що в роботі прагнули поєднати реальність та фантазію.

«Гуцулка з ноутбуком»

Розташовується в Івано-Франківську на вулиці Тролейбусна, 4.

Настінний малюнок виконала родина художників-муралістів – Юрій та Марта Пітчуки.

Розпис присвячений розвитку IT-технологіям з огляду на історичний контекст. Митці зобразили жінку минулих часів та створили гармонійний синтез автентичної краси та інтерактивності.

Сучасний стріт-арт став потужним голосом суспільства. Він порушує важливі питання, відображає історичні події та висловлює громадянську позицію. Не втратьте нагоди побачити один із них!

Раніше OBOZ.UA розповідав про містичні місця України, які варто відвідати взимку шанувальникам легенд

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України