Куди звертатись, щоб безкоштовно отримати паліативну медичну допомогу на Вінниччині

Паліативна допомога безоплатна для вінничан, витрати покриває НСЗУ(національна служба здоров’я України)

Куди звертатись, щоб безкоштовно отримати паліативну медичну допомогу на Вінниччині

На Вінниччині 35 лікарень надають стаціонарну паліативну медичну допомогу, ще 69 закладів надають мобільну паліативну допомогу дорослим і дітям. Паліативна допомога є безоплатною для пацієнта, НСЗУ оплачує надання паліативної допомоги у стаціонарі та мобільну — за місцем перебування пацієнта.

Про це на брифінгу 28 лютого повідомила перший заступник начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, передає Вінниця.info.

Куди звертатись, щоб безкоштовно отримати паліативну медичну допомогу на Вінниччині

«Паліативна допомога — це медична допомога, яку мають отримувати люди, чиї недуги, на жаль, невиліковні. З початком повномасштабної війни кількість пацієнтів з важкими невиліковними хворобами збільшилася, відтак зросла і потреба у медичних послугах із надання паліативної допомоги.

Метою такої допомоги є полегшення страждань пацієнта та покращення якості його життя. Основні принципи включають лікування болю, симптомів та психологічну підтримку», — зазначила Наталя Заболотна.

Щоб отримати паліативну медичну допомогу, для початку потрібне направлення від сімейного лікаря.

«Паліативна допомога надається мультидисциплінарною командою медичного закладу як у стаціонарних умовах, так і за місцем проживання чи перебування паліативного пацієнта. За потреби сімейний лікар може залучати мультидисциплінарну команду для консультацій та коригування або створення плану надання паліативної допомоги пацієнту. До складу мультидисциплінарної команди залучають медичних спеціалістів та фахівців різних спеціальностей, соціальних працівників, психологів, волонтерів, юристів, священнослужителів», — повідомила Наталя Заболотна.

Куди звертатись за паліативною медичної допомогою

Контакти медзакладів Вінниччини, які надають паліативну допомогу:

Подільський регіональний онкоцентр: кол-центр: 0432 65 52 71; (067) 455 24 60; (050) 010 58 05.

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня: кол-центр (073) 258-93-51.

Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад.. Ющенка: 0 800 219 319, — (0432) 50 79 19.

Також знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ, і безкоштовно для пацієнтів надає допомогу можна:

  • на офіційному веб-сайті НСЗУ: у розділі «Е-дані»;
  • за телефоном 16-77. Оператор проконсультує щодо найближчого медзакладу із договором.

У Вінницькій області планується розширення надання стаціонарної паліативної допомоги в тому числі з хоспісом для онкохворих. Є відповідний проект рішення обласної ради щоб надавати стаціонарну паліативну допомогу на базі Северинівського санаторію.

«Це стане відділенням Подільського регіонального центру онкології. На жаль, статистика яку ми маємо сьогодні, ті постійні стреси, війна навколо, призводить до збільшення кількості пацієнтів, які хворіють на онкологічні захворювання і паліативна допомога має надаватися в більшості у стаціонарних умовах. Пацієнти потребують професійного знеболювання, фахового догляду для лікування. Тому, таким рішенням ми розширимо спектр надання такої допомоги, і охопимо паліативною стаціонарною допомогою більшу кількість населення з тих хто цю допомогу потребує», — прокоментувала Наталя Заболотна.

Вінниця.info, фото на головній — ілюстративне

Джерело

Новини України