За словами Вільяма Муна, відносини між Москвою і Вашингтоном почали псуватися через розширення НАТО.
За словами Вільяма Муна, контакти між США та РФ з ядерки припинилися після анексії Криму / Колаж УНІАН, скріншоти
Зустрічі між американськими і російськими військовими щодо ядерної зброї, які почалися в 1990-х роках, були призупинені Вашингтоном після анексії Росією українського Криму в 2014 році, інспекції щодо дотримання умов Договору щодо нерозповсюдження ядерної зброї були припинені з початком пандемії COVID, а потім Росія відмовилася їх відновити. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів колишній керівник програми з ядерної безпеки між США та Росією Вільям Мун.
За його словами, до середини 1990-х років відносини між Москвою і Вашингтоном почали псуватися через розширення НАТО на схід і дедалі більшу участь Альянсу у війні на Балканах.
«Мене глибоко непокоїть те, що після майже 20-ти років тісної співпраці з Міністерством оборони Росії, включаючи понад 75 візитів до Росії, росіяни перервали всі комунікації і вирішили розпочати неспровоковану війну-геноцид проти України», — сказав Мун.
Він також висловив сподівання, що його робота «призведе до подальшого зниження ядерної напруженості, хоча Росія обрала агресію замість співпраці».