Колишній моряк з Вінниччини перетворює суху деревину у художній шедевр

72-річний Петро Пипа з Погребищенської громади має у своїй колекції більше 200-х робіт.

Вчора, 10 травня, у Вінниці відкрили виставку двох митців : різбляра, графіка, живописця Петра Пипи та фотохудожниці, психологині Таї Левченко.

Цей проєкт об’єднав двох митців одним задумом. Петро представляє своє бачення світу у творах, виконаних по дереву у техніці обʼємного та плоскорельєфного різьблення. Тая у своїх фотороботах вирішила показати, якою вона бачить саме душу Петра.

Пану Петру 72 роки, у першій половині життя був моряком, далі змінив свою професію, ставши лісником.

«Я ходив у море 10 років, закінчив кар’єру майже у свої 30 через те, що потрібно було влаштовувати власне життя. Я був один, без другої половинки, без житла та коштів. Повернувшись до рідного села Андрушівка, я закохався у чарівну дівчину, з якою створив сім’ю, купив будинок і кардинально змінив свою професію», — розповів журналістці Вінниця.info Петро Пипа.

Петро Васильович став лісником, полюбив тишу та спокій. Природа настільки його захопила, що він почав давати дереву друге життя, перетворюючи суху деревину у художні шедеври, які одночасно дивують та вражають.

На запитання журналістки, скільки він має робіт, Петро і сам не знає точної відповіді, адже, каже, обліку не веде.

«Справа в тому, що ці роботи творились для душі, але як їх стало дуже багато. Мене випадково покликали в район на виставку, і виявилось, що це не лише для себе робилось, а й для народу», — розповів пан Петро.

У артпросторі «Етно-чари» представили 67 робіт по дереву, а також розпис гусячих, страусиних та курячих яєць. На виготовлення одного шедевру у майстра йде лише 2 вечора.

Його роботи про життя, з біблійними напрямками, є також про охоту та соняшники, в які творець закоханий усе своє життя.

Фотохудожниця Тая Левченко розповіла, як саме познайомилась з Петром Васильовичем та, що сама намагалась передати своїми світлинами.

«Я розвиваюсь, як митець, знімаючи те, що мені особливо дороге. Я дуже люблю фотографувати людей похилого віку і розказувати про них світу.

Одного разу мені написав мій знайомий — друг Петра Васильовича. Це сталось в той момент, коли я шукала героїню бабусю, яка пече хліб у печі. Він мені пише: «у мене є прекрасний герой, це не бабуся, але ви мусите його зняти тому, що це перлина нашого району, людина, яку мусять бачити». Це якраз те, що я люблю і я поїхала до пана Петра.

Він живе в лісі, я навіть залишила машину в Погребищі тому, що дорога до нього надзвичайно важка і машиною туди не пробратись. Ми відразу пішли до нього у майстерню, щоб потрапити туди треба було пройти через коридорчик, в якому стоїть велетенська медогонка, займаючи усю кімнату. Це така певна метафора тому, що він, як ось ця бджілка так само робить якісь чудесні речі з того, що є під руками, ногами у всіх, але тільки він може з нього добути «пилок і мед».

Я хотіла його показати не, як митця з Вікіпедії, де гарний портрет і він стоїть дивиться, мені це було не цікаво. Я хотіла, щоб за цими роботами люди побачили особистість, живого творця, багатогранну людину, якою він є», — розповіла Тая Левченко.

Коли Петро вперше почав показувати свої роботи, фотохудожниця каже, була вражена тим, що ці мистецькі скарби лежать у комірчині біля його печі і їх ніхто не бачить, окрім пилу.

«Хочеться, щоб ці роботи люди бачили по Україні та за кордоном. Я зроблю все можливе, що від мене залежить, щоб ці скарби не повернулися туди де я їх побачила вперше.

Його роботи про життя. Це біблійське «уподобитися дітям» це про нього, і це не мається на увазі про наївність якусь, а про чистоту сприйняття світу. Він надзвичайно любить життя, природу та людей. Петро творить, як дитина, в ньому надзвичайно велика кількість світла та добра», — каже Тая Левченко.

Фотохудожниця переконана, зараз важливо показувати світу таких людей, не забувати про справжніх митців нашої культури та спадщини.

На виставці представлено більше 40 робіт фотохудожниці. Усі фото живі, які Тая підловила у процесі роботи пана Петра, проте каже, є одне і постановочне, яке вона попросила його зробити.

«Ось тут він стоїть босий на свої землі і підкидає землю, яка створює безперервне коло. Грудочки землі долітаючи через нього, роблять коло і це відсилка до біблійного. Це про те, що з землі ти був узятий і в землю повернешся, це кругообіг. От тут напевно квінтесенція того, ким я його бачу. Все решта — реальний Петро, якого бачать всі люди», — каже Тая Левченко.

Загалом кожна робота відображає внутрішнє світло та світ самого автора — пана Петра, а Тая свого часу зуміла розгледіти його чарівну душу, чітко і тонко показавши це все у фотографіях.

Зазначимо, що виставка діятиме в артпросторі «Етно Чари» до 26 травня.

Вінниця.info

Джерело

Exit mobile version