Коли Росія визнає незалежність України: аналіз Foreign Affairs

Вказується, що не існує «срібної кулі», яка могла б покласти край війні.

Досягнення міцного миру буде неможливим без чіткого бачення довгострокової безпеки України / фото 93 ОМБр Холодний Яр

Україні потрібно більше, ніж просто антикризове управління. До теперішнього моменту має бути зрозуміло, що немає короткого шляху до припинення війни з Росією, чи то на полі бою, чи то за допомогою політичного та економічного тиску на Москву. У зв’язку з цим Україні знадобиться стратегічне бачення, яке буде обертатися навколо підвищення її оборонного потенціалу і стримування в довгостроковій перспективі, пише американський журнал Foreign Affairs.

«Досягнення міцного миру буде неможливим без чіткого бачення довгострокової безпеки України. Кремль повинен зрозуміти, що його мета з підпорядкування Києва недосяжна — ні зараз, ні коли-небудь. Тільки тоді російське керівництво зможе сісти за стіл для змістовних переговорів і визнати незалежність України в довгостроковій перспективі», — йдеться в публікації.

Стало ясно, що загроза з боку Росії навряд чи зникне швидко, і Києву довелося планувати тривалу війну. Однак, це планування відійшло на другий план, коли війна вступила в нову фазу: з початку 2024 року Росія повільно, але впевнено просувалася вперед на лінії фронту.

«Тепер, коли Київ готовий отримати американську допомогу, яка допоможе йому мінімізувати подальші втрати цього року, розмова має повернутися до довгострокової перспективи. Створення майбутніх сил України потребуватиме систематичного військового планування, визначення пріоритетності цілей і передбачуваної підтримки Заходу протягом тривалого періоду. Це також вимагатиме жорстких переговорів про цілі війни, компроміси і терміни», — пише журнал.

Вказується, що не існує «срібної кулі», яка могла б покласти край війні Росії проти України.

«Путін переслідує подвійну мету: нав’язати свою волю Києву і переписати правила європейської безпеки. Він вважає, що час на його боці, і не відчуває необхідності йти на компроміс, навіть незважаючи на те, що Україні надходить нова допомога США. За цих обставин створення дипломатичного шляху для досягнення врегулювання означає поставити віз попереду коня, — йдеться в публікації. — Може пройти багато часу — роки, а можливо, навіть десятиліття — перш ніж в України з’явиться реальний шанс повернути собі всю територію, окуповану Росією, чи то військовим шляхом, чи то за допомогою дипломатії. Але Путін не безсмертний, його режим не вічний, а його війна створила внутрішній тиск, який може проявитися дестабілізуючим чином».

Джерело

Новини України