Як поживає наймиліший гризун у Вінниці дізнавалася Вінниця.info
На території вінницького зоодворику близько року проживають найбільші та найдобріші травоїдні тваринки на Землі — Капібари.
Капібара — це рід гризунів поширений в країнах Латинської Америки. Назва цього ссавця перекладається з мови індіанців — «пан трави». Вони мешкають на берегах річок, озер та болотистих місцевостях.
Власник вінницького зоодворику Віталій Веденко розповів, що їх капібари Тімка та Бімка дуже соціальні, залюбки контактують з усіма відвідувачами та жителями дворику.
«Вони дуже позитивні та добрі. Ми спеціально поселили їх разом із самоїдами — це такі великі собаки, тому що наша задача нести позитивні та світлі емоції в спілкуванні між людьми та тваринками, а капібари ідеально для цього підходять», — каже власник дворику Віталій.
Він також зазначив, що ці тваринки настільки добрі, що можуть з легкістю вжитися з ким завгодно.
«От для мене було здивуванням, як вони з морськими свинками подружились. Я такого навіть не очікував. Вони так легко і просто контактують з усіма. Такі великі з такими маленькими.
До речі, на просторах інтернету можна переглянути відео, як капібара спокійно собі ходить біля крокодилів і ні на мить не планує вмикати агресію чи паніку», — каже власник зоодворику.
За його словами капібари можуть виростати до 1,2 метра, а їх вага може сягати близько 70 кг. Хоча раціон тваринок складається виключно з фруктів, овочів, кори дерев та різної трави, вони рахуються найбільшим гризуном у світі.
«Для нас було відкриттям нещодавно, що наші капібари ще ті гурмани. Вони все люблять попробувати, гризнути та скуштувати, і не важливо з якого матеріалу виготовлена річ.
Вони навіть своє пластмасове корито, в якому плавають, розгризли. Але це стало приводом придбати їм більше та нове», — розповідає Віталій Веденко.
Цікавим фактом про капібар є те, що ці гризуни великі пошановувачі водних процедур, адже любов до плавання в них з самого дитинства.
«Якщо спека, то вони три рази плавають на день. А коли на вулиці вже робиться прохолодніше, то запускаємо їх в коритце десь з 12.00 до 13.00, а також о 17.00», — додав Веденко.
Директор зоодворику також зазначив, що ці тваринки легко піддаються дресируванню.
«Буквально за 2 рази, один від одного, вони навчились ходити на задніх лапах і навіть можуть пройти кілька кроків, і йдуть собі сміливо. Особисто для мене це було здивуванням, бо я такого раніше не зустрічав.
Якщо їм запропонувати якийсь смаколик, то вони стають на задні лапки і будуть іти за ним. Це виглядає дуже цікаво та кумедно», — сказав власник вінницького зоодворику Віталій Веденко.
Вінниця.info