Кабмін оновив правила бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

Нещодавно уряд вніс зміни до постанови №  76, яка регулює порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Нова редакція набула чинності 8 червня 2024 року.

Вона змінила:

  • Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (у ньому серед іншого передбачена можливість бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»).
  • Критерії та порядок, за якими визначають, чи є підприємство, установа чи організація (далі – підприємство) критично важливим для функціонування економіки, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та життєдіяльності населення в особливий період.

Підприємство може бути визначене критично важливим для національної економіки у сфері охорони здоров’я (МОЗ) або для задоволення потреб територіальної громади (ОДА/КМДА або ОВА/КМВА). Статус критично важливого підприємства підтверджується щорічно.

Таке підприємство може забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників станом на на 18 травня 2024 року. Якщо кількість таких працівників збільшилася після цієї дати, розрахунок проводиться на дату подання списків.

Строк дії відстрочки не перевищує 12 місяців і не впливає на вже надані відстрочки до 8 червня 2024 року.

Військовозобов’язаних можна бронювати незалежно від військового звання, віку чи спеціальності, крім тих, хто не підлягає призову за законом. Відстрочка зберігається при переведенні на іншу посаду в межах того ж підприємства.

Документом, що підтверджує відстрочку, є витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою підприємства (за наявності). Підприємство має надіслати повідомлення про бронювання до територіального центру комплектування протягом п’яти днів.

Бронювання військовозобов’язаних у сфері охорони здоров’я відбувається так:

  • Підприємство подає до МОЗ або ОВА/КМВА обґрунтоване звернення про визнання критично важливим.
  • МОЗ або ОВА/КМВА ухвалює рішення і видає розпорядчий документ. Від дати його видання підприємство визнається критично важливим.
  • Підприємство формує списки військовозобов’язаних працівників.
  • Орган, що ухвалив рішення про визнання підприємства критично важливим,  направляє цей список на погодження до Міноборони та затвердження – до Мінекономіки.
  • Також цей орган інформує підприємство про рішення Мінекономіки.
  • Підприємство оформлює витяги про бронювання кожного окремого військовозобов’язаного і видає їх під розпис. 
  •  

    Джерело

    Новини України