Ірина Борзова: «Стійкістю українських матусь захоплюється світ»

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Народна депутатка Ірина Борзова привітала українців, відмітивши, що для кожного мама — найближча і найрідніша людина, яка дала життя, наповнила його любов’ю, силою і впевненістю.

«Під час війни наші жінки зіштовхуються зі складними викликами. Народжувати і виховувати дітей у країні, де триває війна, не легко. Попри все, українські матусі працюють, навчають, лікують, а деякі і воюють в складі Сил оборони, заради миру і майбутнього своїх дітей.

Стійкістю українських матерів захоплюється світ. Всім мамам і дітям бажаю здійснення мрії, яка у нас одна на всіх – перемоги і миру в нашій Україні», — говорить Ірина Борзова.

У найскладніші часи важливо дбати про своє ментальне здоров’я і зберігати якісний емоційний контакт з дитиною.

«Травень у всьому світі та Україні — місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Це ресурс, який потрібен нам, щоб жити та розвиватися навіть у найскладніші часи. Підтримка психічного здоров’я людини є одним з пріоритетних завдань державної політики. Провідником на цьому шляху стала Всеукраїнська програма з ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською», — відмітила Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».

У Вінниці під час регіонального форуму з ментального здоров’я, організованого рухом «Зе Жінки», за участі психологів та експертів обговорювали теми: як подолати тривожність, керувати емоціями щоб оберегти дитину?

«Ментальне здоров’я дитини – показник благополуччя в сім’ї. Саме діти є відбитком емоцій батьків», — зазначає кандидатка психологічних наук Оксана Сагадіна.

«Стосунки лікують і зцілюють. Якщо ви в контакті з вашою дитиною, ви будете знати, що з нею відбувається», — говорить психологиня Наталія Ковтун.

«Часто є така думка, що всім дітям зараз потрібен психолог. Ні, дитяча психіка жива, пластична. І принцип адаптації – основний принцип нашого буття. Тобто, є багато стресових ситуацій з якими люди справляються і діти справляються. Внаслідок цього розвивається стресостійкість. Але коли ситуація складна, тоді потрібна допомога спеціаліста», — зазначає доктор психологічних наук, професор Інна Чухрій.

«Я б звернула увагу і звернулась до спеціалістів, коли бачите що в дитини є певні зміни в поведінці. Це може проявлятись тим, що дитина стала менш життєрадісною, її стало менше цікавити те, що раніше приносило задоволення. Коли дитині важче справлятись зі своїми рутинними обов’язками, навчанням. Коли є зміна сну, апетиту, з’являється агресія, або фізична тривожність», — говорить дитяча лікарка-психіатриня Людмила Тереховська.

Джерело

Exit mobile version