Інфекційні хвороби на Чернігівщині: яка ситуація зараз

За минулий тиждень на ГРВІ захворіло 5014 жителів Чернігівщини. Це на 17,6% більше ніж за попередній тиждень. На 16,8% зросла захворюваність серед  дітей.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У 112 хворих лабораторно підтверджено COVID-19.

Рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 7,4% та знаходиться на середньому рівні інтенсивності епідемічного процесу.

Загалом, як повідомив на брифінгу головний державний санітарний лікар Чернігівської області Олександр Чепурний, у  структурі інфекційної захворюваності чільне місце посідають гострі респіраторні інфекції ( у т.ч. грип) – 98,8%, сума гострих кишкових інфекцій становить 0,6%, вірусних гепатитів – 0,1%, туберкульозу – 0,2%, хвороби Лайма – 0,09%, інших інфекційних хвороб – 0,2%.

«Водночас не фіксувалися випадки захворювань на холеру, черевний тиф, туляремію, сибірську виразку, бруцельоз, лістеріоз, орнітоз, рикетсіоз, сказ, кліщовий вірусний енцефаліт, вірусні геморагічні гарячки, малярію та інфекції, керовані засобами імунопрофілактики: правець, дифтерія, кашлюк, краснуха, поліомієліт», –  каже Чепурний.

Також, за його словами, на Чернігівщині зафіксовано 2 випадки кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОМУ ОБОВ'ЯЗКОВО НЕОБХІДНО ВАКЦИНУВАТИСЬ ПІД ЧАС ЕПІДСЕЗОНУ: ПОЯСНЕННЯ МОЗ

Крім того, Олександр Чепурний звернув увагу на ситуацію з поширенням особливо небезпечних інфекцій, яка залишається напруженою: з 11 нозологічних форм особливо небезпечних інфекцій, що реєструвались в Україні, в області за 2023 рік зареєстровано 3 (туберкульоз органів дихання -326, лептоспіроз -24, хвороба Лайма – 166 випадків. Також на 22 випадки збільшилася кількість захворювань на лептоспіроз, серед захворілих 2 дітей. Водночас захворюваність на хворобу Лайма зменшилася на 2,3% – 166 випадків проти 170 у 2022 році. Серед захворілих – 7 дітей.

Хоча протягом останніх 7 років в області не зафіксовано випадків сказу, не слід забувати про цю смертельну інфекцію, Олександр Чепурний наголосив:

«Багато видів диких тварин, які живуть у нашій області – це лосі, олені, косулі, лисиці, кабани, зайці та інші можуть бути потенційним джерелом розповсюдження сказу серед людей та тварин. З урахуванням заборон та обмежень, які встановлені на період дії правового режиму воєнного стану відстріл диких тварин для проведення дослідження на сказ на території області не проводиться протягом останніх років. В 2023 році проводилась оральна вакцинація диких тварин лише на території Прилуцького району загальною площею 2800 км2. Всього розповсюджено 70000 доз приманок з вакциною».

Минулого року, зазначив Чепурний, спостерігалося зростання звернень за антирабічною допомогою на 17%. Звернулося 1679 осіб проти 1435 за аналогічний період 2022 року, в т. ч. звернулось з приводу укусів дикими тваринами – 42 особи (2,5%), бродячими собаками – 296 особа (17,6%), бродячими котами – 47 осіб (2,8%). Інші випадки укусів припадали на домашніх тварин. Найбільше звернень за антирабічною допомогою у Чернігові – 589 осіб (35%).

Фото – ілюстративне.

Источник

Новини України