Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Гарбузи, нечисть, страшні легенди та солодкі цукерки – факти про Halloween і все, що вам варто про нього знати

Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Походження свята Хелловін і звідки взялось його коріння

За різними джерелами Хелловін походження своє бере зі стародавніх племен, що проживали на Півночі.

Хелловін (halloween) або День усіх святих – стародавнє свято англомовних країн, що несе в собі традиції древніх кельтів Ірландії та Шотландії. Однак деякі джерела зазначають, що свято страху має і католицькі корені. Якщо раніше хеллоуїн був традиційним, хоча і не державним святом, у Північній Америці, то сьогодні його святкують у більшості країн Європи та світу. В Україні він почав набувати своєї популярності після розпаду радянського союзу.

Хелловін – це язичницьке свято, перші згадки про яке з’явилися в давньоірландському літописі у Х столітті. Тоді його називалиСамайн (закінчення літа), яке відзначали цілий тиждень. Це свято було улюбленим для народів, що проживали на островах Британії. Свою страхітливу символіку свято Хелловін заслужило завдяки традиції ірландців в яких було прийнято поминати своїх померлих родичів та предків і проводити різноманітні обряди.

Хелловін – це коли магія та легенди оживають, і багато хто вірить у повір’я, які захищають від потойбічних сил.

Цікаві факти про Хелловін, або звідки взявся гарбуз на Хелловін

Однією з найрозповсюдженіших легенд, пов’язаною з цим святом, є відома історія про ірландця Джека. Кажуть, що одного разу, коли чоловік сидів в шинку, то в нього не вистачило грошей розрахуватися за випивку. Тоді він викликав Диявола і попросив його перетворитись на золоту монету. Коли той перетворився, то Джек швиденько поклав монету в кишеню, а там був срібний хрестик. Так Диявол опинився в пастці, а коваль Джек став на рік заможною людиною.

Через рік, коваль попросив Диявола натрусити з дерева спілих фруктів. Коли той заліз на вершину, то Джек вирізав на дереві символ — хрест, і Диявол знову опинився в пастці. За свободу Дияволу ірландець попросив собі додаткових 10 років життя.

Пройшло багато років. Ірландець постарів і помер. Та через гріхи його не пустили до Раю. Тоді чоловік звернувся до Диявола, щоб той прийняв його в Пекло. Та ображений Диявол відмовив чоловіку. Тоді Джек взяв порожній гарбуз, поклав до нього палаюче вугілля і відправився у довгий та вічний шлях пошуку місця для себе.

Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Факти про Хелловін з різних куточків світу

В Нью-Йорку проводиться найбільший парад у світі до дня Хелловін. Щороку в ньому беруть участь понад 30 000 осіб, які одягаються і перевтілюються в різні страшні образи, а глядачі обирають найкращих.

У США люди витрачають на Хелловінські костюми та солодощі мільйони доларів.

Знаменитий вислів «Trick-or-treat» (Цукерки або смерть) з’явилася в 1920-х роках у США. Популярності вона набрала після Другої світової війни.

Хелловінські костюми – це символ відлякування злих духів. Кажуть, якщо одягтися в страшний костюм, то духи не будуть вас чіпати в ніч на Хелловін.

В Мексиці на свято Día de los Muertos, яке збігається за часом з Хелловіном, вшановують на кладовищах душі померлих. Вважається, що саме в цю ніч душі повертаються на землю, щоб навідати своїх живих родичів.

Коли святкують Хелловін? Все що потрібно знати

Серед сучасних людей шириться різна інформація про Хелловін. Виникає багато запитань, основне з яких: якого числа Хелловін? Одні стверджують, що з 30 на 31 жовтня, а інші кажуть, що в ніч на перше листопада.

Ніч Хелловіну має цікаве походження та значення. Стародавні племена кельтів, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, вшановували Бога Смерті. Люди вважали, що саме в цю ніч Бог Смерті збирав душі усіх померлих та поміщав їх у тварин – це була оплата за гріхи вчинені протягом життя. А вже вранці 1 листопада кельти поклонялися та вшановували Бога Сонця, щоб він подарував їм довге життя та дав хороші врожаї. Кельти робили для Бога Сонця різні жертвоприношення, щоб задобрити свого володаря. Тому саме дата Хелловін вважається 31 жовтня.

Що роблять на Хелловін — цікаві обряди «темної» ночі

На свято Хелловін цікаві факти та історії – це ще не все. За сотню років люди осучаснили традиції свята та зробили його цікавим і незабутнім. Сьогодні, що таке Хелловін знає практично кожний. Особливо цікавим є Хелловін для дітей.

У середньовічній Британії люди ходили від будинку до будинку і просили їжу в обмін на молитву за душі померлих предків. З тих пір традиція осучаснилась і тепер ходячи по будинках діти кажуть: «цукерки або смерть». Солодощі на Хелловін є основним частуванням. Господині купують, готують та випікають різні смаколики надавши їм вигляду чогось страшного, будь то кігті вовкулака, капелюхи відьми, гарбузи Джека та багато інших варіантів нечисті, які ви тільки можете знати.

Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Популярні костюми, та ким можна бути на Хелловін

Традиції перевтілюватися в різні образи на Хеллоуїн виникла XIX-XX століть в Шотландії, Ірландії, США та Англії. Маскарадні костюми стали невід’ємною частиною свята. Костюми можуть бути найрізноманітнішими. Перевдягатися на Хелловін найбільше люблять діти, але підлітки та дорослі не відстають від традицій. Хлопці та дівчата ретельно продумують кожну деталь образу. Від шкарпеток і до кольору гриму на обличчі.

Що можна зробити на Хелловін з костюмів для дівчат:

  • Найпопулярнішим є наряд відьми;
  • Костюм кривавої медсестри;
  • Костюм Жінки — кішки;
  • Костюм моторошної ляльки;
  • Образ кривавої нареченої.

Ідеї на Хелловін для костюмів хлопців:

  • Образ Джека-Різника;
  • Костюм кровожерливого хірурга;
  • Образ вампіра чи вовкулаки;
  • Образ фермера – вбивці;
  • Костюм привида.

Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Як святкують Хелловін в різних країнах 

  • в Америці

В американців Хелловін займає друге місце після Різдва. Будь-яка американська дитина вам відповість, що дата святкування Хелловін — 31 жовтня, але готуватися люди починають ще на початку місяця. Американці прикрашають будинки, де основний атрибут це звичайно гарбуз, макети привидів, фальшива кров та скелети. В багатьох штатах є навіть цілі конкурси на кращий будинок в період Хелловін. Молодь часто збирається у великі компанії ввечері біля вогнища та починає розповідати різні страшні історії на Хелловін. Основна увага – страшилки на Хелловін за винагороду. Часто, хто розповість найкривавішу історію, то отримує подарунок чи ласощі.

  • в Україні

Український Хелловін – це величезна кількість містичних історій та міфів. Це свято створює магічну атмосферу та занурює нас у світ легенд. Чи святкують Хелловін в Україні? Так, святкують, однак своєї популярності в нашій країні він лише починає набирати.

Коли Хелловін в Україні? В нас Хелловін святкують з 31 жовтня на 1 листопада, як і в більшості країн світу. Саме завдяки цьому святу у нас почали зароджуватися різноманітні тури до міфічних та таємничих місць. Секрети печер, таємниці кладовищ та страшні легенди завжди приваблювали пересічного громадянина. Останніх років 10 в нас також почали прикрашати будинки на Хелловін та готувати «страшні» смаколики.

Багато хто каже, що Хелловін по-українськи – це наші щедрівки. Адже образ нечистої сили та чортів в нашого народу зародився вже дуже давно.

В Україні до речі є своє Свято гарбуза, яке святкується 26 жовтня. Це свого роду альтернатива американському Хелловіну.

Цікавий факт, якщо ж ви запитаєте у дорослого українця про виноград Хелловін, то ви дізнаєтесь, що це не деталь свята, а справжній виноград, що можна придбати на ринку чи в магазині. Таку назві він отримав, бо за своєю формою він має довгі ягоди, що візуально може нагадувати пальці скелета і асоціюється з Днем усіх святих.

  • в інших країнах

Як святкують Хелловін американці та українці ми вже дізналися. Однак це свято стало популярне у багатьох країнах світу: Канада, Великобританія, Ірландія, Шотландія, Японія, Мексика, європейські країни і не тільки. Цікавий факт про Хелловін та його святкування, що поєднує традиції різних рас та континентів — асоціація з душами померлих. Костюми можуть трішки відрізнятись та підлаштовуватись під традиції того чи іншого народу. В деяких навіть прийнято влаштовувати карнавали. Хтось ходить на цвинтар пом’янути рідних та близьких. А хтось просто танцює, співає та насолоджується цим днем.

Якого числа Хелловін: цікаві факти та традиції на Halloween

Вінниця.info

Джерело

Новини України