Сьогодні, 12 листопада, День виноградарів, виноробів та садівників України.
Свята
12 листопада в Україні святкують День виноградарів, виноробів та садівників. Щорічно свято припадає на другу неділю листопада. Для виноградної справи в Україні надзвичайно сприятливі умови. Проте впродовж довгих років виноробні господарства не були популярними. Одне з найстаріших розташоване в Херсонській області в маєтку «Козацьке». Там лози майбутніх виноградників були закладені ще 1896 року. Окреме професійне свято було встановлене 2020 року указом президента України.
Також 12 листопада Всесвітній день боротьби з пневмонією. Важлива подія, мета якої полягає в тому, щоб активізувати протистояння цій хворобі, поінформувати суспільство про неї та шляхи її пододання. Пневмонію також називають запаленням легенів. Вона є гострою респіраторною інфекцією з обов’язковим запаленням легеневої тканини. Вперше день відбувся 2009 року. Тоді понад сто організацій на нашій планеті об’єдналися у Глобальну коаліцію проти дитячої пневмонії.
12 листопада в церковному календарі – день пам’яті патріарха Іоана Милостивого. Він народився у сім’ї губернатора острова Кіпр. В молодому віці втратив дружину та дітей, після чого почав вести аскетичний спосіб життя. Хоча він не був кліриком чи ченцем, народ настільки його полюбив за доброту та благочестя, що обрав патріархом. Ступивши на престол, Іоан відразу віддав все своє майно біднякам. Також він все своє життя викуповував християн. За це отримав прізвисько Милостивий.
Іменини
Іван, Лев, Сава, Омелян, Микола, Леонтій та Ніл.
Талісманом людини, народженої 12 листопада є топаз. Напівдорогоцінний мінерал від прозоро-молочного до блакитного кольору. Здавна вірили, що топаз здатний полегшити хронічні захворювання. А ще цей камінь є символом дружби і мудрості.
Що не можна робити в цей день
- До світанку не дозволено заглядати у дзеркало.
- Не варто давати в борг, можуть з’явитися фінансові проблеми.
- Заборонено займатися важкою фізичною працею.
Народні прикмети і традиції на 12 листопада
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: випав сніг — вже пролежить до весни, а сама весна прийде пізно;
- погода цього дня вказує на те, якою вона буде на початку грудня;
- хмари пливуть проти вітру до снігопаду;
- вранці мряка — чекайте на вечірні заморозки;
- ще не похолодало — весна прийде рано.
12 листопада вранці мряка — чекайте на вечірні заморозки / Фото: Pexelsдавна вірили, що будь-яка покупка, здійснена цього дня, буде вдалою, а річ прослужить довго. Також серед наших предків існувало повір’я, якщо до 12 листопада дівчина не обзавелась ще кавалером, то до Масниці буде самотньою.