Як убезпечити кошти під час онлайн-шопінгу? Власний досвід читачів

Щодня українці здійснюють в інтернеті сотні тисяч покупок. Утім, не всі вони безпечні, адже шахраї регулярно вигадують нові схеми, як ошукати довірливих клієнтів. Шанси залишитися без грошей, переходячи за невідомими посиланнями або відправляючи кошти на картку незнайомій людині, доволі високі.

Як здійснювати покупки в інтернеті безпечно, щоб не потрапити на шахраїв? OBOZ.UA розбирався на прикладі сейф-сервісу від NovaPay у додатку Нової пошти.

Раціональний та обережний підхід

Киянин Сергій Гончар здійснює в інтернеті великі покупки на кшталт пральної машинки, меблів.

«Був період, коли мені треба було здійснити кілька вагомих покупок за один місяць, – розповідає він. – Тому дещо нервував через безпеку цих покупок».

Чоловік підкреслює, що хоча старі шахрайські схеми потроху й перестають працювати, зловмисники постійно придумують щось нове. Тому, купуючи будь-що в інтернеті, треба бути особливо обережними.

«Я юрист і добре знаю, що при покупках в інтернеті може бути багато потенційно небезпечних схем, коли гроші з рахунку знято, а ніякого товару вам не надсилають», – додає Сергій.

Способом безпечного шопінгу для нього стало замовлення товарів через Сейф-сервіс. Він дізнався про нього від працівника Нової пошти. Каже, що це зручніше за способи, якими він користувався раніше, наприклад, переказати аванс, а потім решту суми.

«Застосунок Нової пошти у мене був і раніше, тобто, нічого нового «винаходити» не довелось». Так через нього в два кліка оформив послугу Сейф-сервіс. Я просив продавців, щоб оформили замовлення через застосунок. Всі погоджувалися, і я задоволений, що придбав те, що треба без зайвих нервів», – ділиться Сергій враженнями від покупок за допомогою Сейф-сервісу.

Гарантія потрібна усім

Історія Олександра Кононова із Харківської області вже про інший бік – він продає побутову хімію і часто Новою поштою відправляє замовлення.

«Якось замовник не забрав посилку з відділення, на повідомлення з нагадуванням ніяк не реагував. Як результат – я не тільки оплачував доставку клієнту, але й був змушений заплатити за зберігання посилки і її пересилку назад. На початку великої війни продажі впали, тому це було неочікувано, неприємно і вдарило по кишені. Усі багато говорять про безпеку покупців, але мало хто розуміє, що продавці теж часто ризикують та несуть збитки», – ділиться Олександр.

Про Сейф-сервіс він також дізнався від оператора у відділенні Нової пошти, де зазвичай відправляє замовлення. Його запевнили, що це допоможе уникнути подібних ситуацій.

«Коли почав користуватися послугою, клієнти перепитували, як це все працює. Для мене ж справді зручно і без жодних ризиків. Бо всі операції у застосунку: я створюю накладну, покупець оплачує замовлення, але гроші поки «заморожуються», я їх отримую, коли посилку перевіряють і забирають. Так я і себе зможу захистити від додаткових витрат, і клієнти спокійні», – додає він.

Як вберегтися від шахрайства, купуючи в інтернеті

Киянка Руслана Корнієнко також часто замовляє товари онлайн. Це зручно, не треба витрачати час на багатогодинні походи до ТРЦ. Якось Руслані знадобилися бігові кросівки. Гортаючи сторінки магазинів у інстаграм, знайшла ті, які сподобалися найбільше. Магазин вимагав повну оплату за товар одразу. Спочатку дещо переживала, але потім побачила схвальні відгуки і заспокоїлась.

«Відправила кошти, і мені відразу ж відписали, що замовлення сформують і відправлять протягом дня. Тож, я була спокійна. Але пройшло три дні, потім тиждень, мені говорили, що незабаром посилку відправлять. А потім просто перестали відповідати! Виходить, я заплатила за товар, який не отримала. Як потім з’ясувалося, магазин блокував негативні коментарі, мій також видалили. Зрештою, я написала заяву до Кіберполіції. Бо вважаю, що шахраї мають понести покарання», – ділиться Руслана своєю прикрою історією.

Також Руслана додає: «Для себе я зробила висновок, що бажано купувати онлайн у перевірених продавців. Якщо купуєш в новому магазині, то перед покупкою необхідно обов’язково перевірити його, звертати увагу не тільки на ціну та фото товару, а й на відгуки і тих, хто їх пише. І тепер я точно не замовлятиму одразу дорогі речі, а купуючи щось в новому місці, розпочну з дрібних покупок. Також буду користуватися сервісом для безпечних покупок. Це те, що точно убезпечить мій гаманець і мої нерви».

Вигода та зручність і покупцям, і продавцям

Уникнути труднощів, які можуть виникнути під час онлайн-шопінгу, можна за допомогою послуги Сейф-сервіс від NovaPay у додатку Нової пошти. З нею гроші з рахунку покупця спишуть під час замовлення, але перекажуть продавцю їх тільки після того, як він огляне товар і підтвердить, що забирає його. Також це можливість легко повернути товар, якщо він не підійде. Будь-який магазин у разі відмови клієнта поверне посилку безкоштовно.

Для продавця користування сервісом – це впевненість у намірах покупця, але вже без прохань пересилати 100 гривень на приватну картку, від чого люди часто виправдано відмовляються. Ще один вагомий плюс – не треба переходити на будь-які сторонні сайти. У мобільному застосунку здійснювати замовлення безпечно: тут шахрайські схеми точно не пройдуть.

Єдине, що потрібно для користування послугою, – застосунок Нової пошти, а також прив’язана до нього банківська картка. Клієнтові лише треба попросити продавця замовити послугу Сейф-сервіс під час створення накладної у додатку або у кабінеті Нової пошти.

Як скористатися Сейф-сервісом?

1. Продавець товару створює накладну у додатку Нової пошти і в розділі «Керування посилкою» замовляє Сейф-сервіс;

2. Покупець отримує push-сповіщення з номером накладної й сплачує за товар протягом двох діб – виключно в мобільному додатку: жодних смс та сповіщень у месенджерах;

3. Продавець отримує повідомлення, що за товар сплатили, та надсилає його замовнику;

4. Одразу, як покупець отримує товар, гроші надсилаються продавцю. У разі відмови кошти за товар та комісію повертають на рахунок покупцю. Продавець не сплачує за повернення товару.

Детальніше ознайомитися із Сейф-сервісом від Нової пошти та NovaPay можна за посиланням.

Джерело

Новини України