Як сучасні цифрові технології змінюють життя людей із порушенням зору

Ірина Смірнова, керівниця ЖОО «УТОС», наочно це демонструє. За допомогою спеціалізованих додатків вона легко визначає номінал і валюту купюр у своєму гаманці: вся інформація озвучується голосом.

Електронна лупа допомагає читати документи, бачити ціни в магазинах, визначати номер кабінету в організації.

«За допомогою лупи я знімаю показники лічильників. Ці дані відправляю постачальникам комунальних послуг через звукові повідомлення», — розповідає пані Ірина.

Щоранку вона користується ще одним спеціальним додатком — дзеркалом, який допомагає їй наносити макіяж. Каже, мобільний телефон для людей з порушенням зору — це комбінація реабілітаційних засобів з програмним забезпеченням. Ці технології не лише спрощують їхнє повсякденне життя, а й роблять його більш незалежним, надають доступ до електронної пошти, лекцій та підручників.

У межах нового проєкту ЖОО «УТОС» планує навчати людей із порушенням зору користуватись цими технологіями. Мета — допомогти їм здобути нові навички побутової реабілітації.

Серед нових реабілітаційних засобів — пристрій для вимірювання рідини, який попереджає звуковим сигналом, коли посуд заповнений; швейні голки для людей з порушенням зору; трекери для пошуку речей; ваги з голосовими оповіщеннями тощо.

Проєкт актуальний в умовах війни, оскільки кількість людей із порушенням зору зростає. Люди, які втратили зір через бойові дії, потребують соціальної адаптації.

Пані Ірина каже: втрата зору в дорослому віці є важким психологічним ударом, який вимагає не лише медичної, а й психологічної допомоги. Тому в межах проєкту надаватимуть й психологічну та соціальну підтримку людям, які втратили зір, допомагаючи їм адаптуватися до нових умов життя.

На реалізацію цієї соціально значущої ініціативи ЖОО «УТОС» отримає фінансову підтримку з місцевого бюджету у розмірі 18 тис грн. Проєкт став одним із переможців конкурсу програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими організаціями ветеранів та осіб із інвалідністю, на виконання яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів місцевого бюджету.

Таку ж фінансову підтримку отримає і ЖОО «УТОГ», яка ініціювала проєкт «Разом ми сила» до Міжнародного дня осіб з інвалідністю. Мета — створити платформу для емоційної стабілізації та соціальної інтеграції людей з порушенням слуху.

Заплановані змагання з шашок, настільного тенісу та бочі. І це не просто розваги, а інструменти для підтримки психоемоційного стану. Вони допоможуть людям із порушенням слуху задовольнити потреби у спілкуванні, стабілізувати емоційний стан, мінімізувати негативні наслідки важких життєвих обставин.

Складовою проєкту є і круглий стіл «Людина починається з добра». Простір для обговорення дозволить поділитися досвідом, переживаннями та ідеями. Такий підхід не лише сприятиме соціалізації, але й допоможе зменшити стрес, пов’язаний із війною та відчуттям ізоляції.

 

Джерело: Житомирська міська рада

Джерело

Новини України