В Україні частина працівників може втратити бронювання від мобілізації вже після 28 травня 2025 року. Це пов’язано з перевіркою, яку проводить Міністерство економіки серед критично важливих підприємств.
Про це йдеться в офіційному листі Мінекономіки №27-11/37509-07 від 19 травня. У документі зазначено вимоги до підприємств, які бажають зберегти право на бронювання своїх працівників.
Хто має право на бронювання та коли його можуть скасувати
Бронювання – це офіційне відтермінування від мобілізації для працівників певних підприємств, які визнані критично важливими для держави або оборонної сфери. Воно дозволяє таким компаніям зберегти персонал для роботи.
Однак бронь анулюється автоматично, якщо закінчується її термін дії, підприємство перестає надавати продукцію чи послуги для ЗСУ, або втрачає статус критично важливого. У таких випадках заброньовані працівники можуть бути призвані до війська на загальних підставах.
Частина працівників може втратити бронь після 28 травня
У травні Мінекономіки проводить чергову перевірку, чи відповідають підприємства критеріям критично важливих. Йдеться про ті компанії, які вже отримали відповідний статус або прагнуть його зберегти.
До 28 травня підприємства мають надіслати пакет документів на електронну адресу Міністерства економіки – [email protected]. Серед обов’язкових документів:
- витяг з інформсистеми органів Державної податкової служби щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, де розташовані філії, представництва, інші відокремлені підрозділи з 1 січня по 30 квітня 2025 року;
- документи щодо права власності чи оренду нерухомості для підтвердження діяльності на території трьох і більше регіонів країни.
Що буде, якщо документи не подати
Якщо підприємство не надасть необхідну інформацію, його статус можуть скасувати. Це означатиме автоматичну втрату права на бронювання працівників, які стануть доступними для мобілізації.
Особливо це стосується компаній із філіями чи відокремленими підрозділами, які мають довести свою діяльність у різних регіонах України. Тому подання неповного або несвоєчасного пакету документів може мати серйозні наслідки для кадрового складу підприємства.
Як повідомляв OBOZ.UA, військовозобов’язаним українцям, які мають зафіксовані порушення правил військового обліку, можуть відмовити в наданні броні. Підставою може стати неявка до ТЦК і СП у потрібні терміни, неоновлення своїх даних, статус «у розшуку» тощо.
Нещодавно Міністерство охорони здоров’я отримало звернення від Міноборони України та Медичних сил ЗСУ щодо зняття бронювання з частини медпрацівників. Після цього експерти МОЗ почали консультації спільно з обласними департаментами охорони здоров’я.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!