«Громади – ветеранам»: у Вінниці відбувся захід за участі двох міністрів

Захід покликаний сприяти діалогу між ветеранами та громадами, а також практичному втіленню ветеранських політик на рівні громад

У Вінниці, 7 червня, відбувся «III Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам». На заході обговорили низку офіційних рішень, які напряму стосуються ветеранської політики. Окрім цього, спікери розповіли про пілотні проєкти, які стосуються розбудови спроможностей громад щодо підтримки ветеранів і ветеранок, а також членів їхніх родин. Під час заходу обговорили стратегію розвитку громад з урахуванням потреб ветеранів та членів їхніх родин, а також запровадження у громадах роботи фахівця із супроводу ветеранів.

У Діалозі брали участь представники центральної та місцевої влади, представники громад та громадських організацій. Зокрема, на заході були присутні в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, Віцепремʼєр-міністр, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, Перший заступник Начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотнак, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий.

Олександр Порхун зазначив, що сьогодні кількість ветеранів у нашій країні налічує понад мільйон, а також 3,5 мільйони — складають члени їх родин і члени родин загиблих захисників і захисниць.

«Тому бачення Міністерства у справах ветеранів на майбутнє –  прозора, єдина, чітка комунікаційна стратегія, починаючи від територіальних громад, органів місцевого самоврядування, регіональних політик, і завершуючи всіма органами центральної виконавчої влади, які дотичні до формування реалізації ветеранської політики», — зазначив він.

«Основні принципи, які ми починаємо закладати в ветеранську політику – це реабілітація, психологічна реабілітація і фізично-спортивна. Переосвіта, здобуття вищої освіти, працевлаштування, відкриття ветеранського підприємництва, ветеранського бізнесу. А також, отримання житла, забезпечення потреб в житлі. І основне — напрямок в діджиталізації і цифровізації. Головне – створення шани та поваги нашим військовослужбовцям та нашим ветеранам та ветеранкам. А також увічнення пам’яті тих героїв, які повернулися додому «на щиті», — додав Олександр Порхун.

Віце-премʼєрка Ірина Верещук підкреслила про важливість роль громад у реалізації ветеранської політики і наголосила на співпраці між урядом, громадами, ветеранськими організаціями та міжнародними донорами.

«Завдання уряду наступне — забезпечити аби усі громади на усіх рівнях цьогоріч і на наступний,  сформували якісні програми підтримки ветеранів. На сьогодні це дійсно виклик, бо громади не знають де взяти гроші.

Враховуючи кількість ветеранів кількість демобілізованих і кількість викликів, які сьогодні стоять перед громадами, наше завдання, як уряду,  зкоординувати роботу національних органів ,міністерств, відомств, всіх хто займається ветеранською політикою. Де можна співфінансувати — ми маємо долучитись, де неможливо — міжнародні партнери. Ми маємо допомогти громадам. Це наше основне завдання», — зазначила Ірина Верещук.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов підкреслив, що саме такі заходи і проведення діалогів, дуже важливі для нашого суспільства в умовах війни.

«Саме в рамках діалогу важливо визначати алгоритми щодо взаємодії центральних органів влади і громади. Ми всі вчимось. В нас немає методички що і як потрібно робити. Навчання спільне, і  в даному процесі обмін досвідом дуже важливий для майбутньої нашої роботи. Ми повинні  створювати всі умови, щоб були комфортні громади. Люди хочуть  жити в нормальних умовах. Ми повинні створювати комфортні умови для ветеранів і їх родин», — сказав Сергій Моргунов.

Перший заступник Начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна зазначила, що з 2022 року на Вінниччині переглянули програму підтримки військовослужбовців, ветеранів і їх сімей, але виник новий спектр питань.

«Що турбує родини, як дочекатися і як справитись з горем? Сьогоднішній «діалог» чітко нам дає зрозуміти, щоб не робилось на державному рівні, чи на обласному, поки цього не з’явиться на рівні громади, результату не буде. Попереду багато роботи, але з спільними зусиллями, ми з усім впораємось», —  сказала Наталя Заболотна.

Вінниця.info,  

 

Джерело

Exit mobile version