За словами дослідників, саме комети могли сприяти утворенню води на планеті.
Водночас така теорія є суперечливою / фото ua.depositphotos.com
Багатьох людей цікавить питання, звідки на Землі взялися океани. Зокрема дискусія про те, що вода могла з’явитися на нашій планеті завдяки кометам, які вдарялися об її поверхню, відновилася після нового дослідження, яке опубліковане у журналі Science Advances, пише Forbes.
Зокрема у цьому дослідженні науковці вивчають комету 67P/Чурюмова-Герасименко, яку місія Європейського космічного агентства «Розетта» відвідала у 2014 році.
У статті йдеться про те, що вода 67P може бути подібною з океанами Землі, завдяки чому комета стає ймовірним джерелом води для нашої планети.
«Цей новий висновок ставить під сумнів попередні результати і посилює аргументацію на користь того, що комети родини Юпітера — короткоперіодичні комети, які обертаються навколо Сонця менш ніж за 20 років, — могли мати вирішальне значення у постачанні води на ранню Землю. Нове статистичне дослідження суперечить попередньому висновку, зробленому в 2014 році, який виключав цей зв’язок», — наголошують у матеріалі.
Розуміння походження води на Землі є головним для розгадки того, як зародилося життя та чому воно не існувало на інших планетах Сонячної системи.
Зокрема в липні дослідники припустили, що «темні комети» могли відігравати головну роль у принесенні води на Землю. Ці комети могли сприяти утворенню океанів Землі через зіткнення під час формування планети, вважають автори дослідження.
Своєю чергою у червні 2023 року вийшла стаття про те, що водоносні астероїди із зовнішніх регіонів астероїдного поясу доставили на Землю велику кількість води. За словами дослідників, вода у вуглецевих хондритних метеоритах подібна до води в океанах Землі.
Крім того, вчені виявили гідратовані мінерали на таких астероїдах, як Ітокава та Рюгу, їхні зразки були знайдені місіями Hayabusa та Hayabusa 2.
Водночас теорія про те, що комети та астероїди доставили воду на Землю після формування планети є суперечливою. У дослідженні 2023 року йдеться про те, що вода на Землі могла з’явитися ще до утворення Сонця.
«Вчені виявили щонайменше в 1200 разів більше води, ніж у всіх океанах Землі, навколо протозорі — дуже молодої зірки на ранніх стадіях своєї еволюції, віддаленої від нас на 1 305 світлових років у сузір’ї Оріона. Це перше в історії відкриття стародавнього міжзоряного льоду навколо молодої зірки свідчить про те, що значна частина води на Землі походить з міжзоряного простору — і означає, що вода більш поширена в планетарних системах, ніж вважалося раніше, що потенційно збільшує ймовірність існування життя деінде у Всесвіті», — підкреслили у Forbes.