Гетманцев розповів, чи треба реєструвати ФОП бабусям, які продають городину

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, чи потрібно оформлювати ФОП, щоб продавати власну городину. Так, податкове законодавство передбачає пільги для продажу власної городини та продуктів тваринництва.

Про це Гетманцев написав на своїй сторінці в Telegram. «На городі бузина, а в Києві дядько. Якийсь «експерт» сказав у відео, далі це понесли в коментарях. На виході – чергові висновки, які не проходять перевірку на здоровий глузд. Давайте скажу коротко. Бабусі, які продають вирощені власноруч фрукти чи овочі зі свого городу, не мають реєструвати ФОП», – розповів депутат.

У Податковому кодексі передбачені пільги на продаж власної городини та продуктів тваринництва. 12 мінімальних зарплат на рік для городини й 50 – для продуктів тваринництва. Тобто бабусі можуть продавати городинну на 8000 грн щомісяця.

«Тому хочете зробити добре діло – зупиніться й купіть у бабусі яблука чи картоплю, пару літрів молока. Підтримайте їх на ділі, а не накручуйте «страшилками» з інтернету», – написав Гетманцев.

За що насправді додатково треба платити податки

В Україні ФОПи (крім тих, хто обрав спрощену систему) та звичайні українці до 1 травня цього року мають подати декларації за минулий рік, йдеться в роз’ясненні Державної податкової служби.

«За умови якщо у платника податку немає підтверджувальних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел і суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених згідно зі ст. 13 Кодексу, то відповідно до п. п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним», – зазначають у ДПС.

Заплатити податки треба за:

  • отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню під час виплати, але не звільнених від оподаткування (п. п. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);
  • отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів) (п. п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 Кодексу);
  • іноземні доходи (п. п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу).

Податкову декларацію також зобов’язані подавати:

  • фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 Кодексу);
  • фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
  • іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 Кодексу);
  • платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п. 179.3 ст. 179 Кодексу).

Податківці також попереджають: якщо вчасно не подати декларацію, доведеться заплатити 340 грн штрафу. Також відповідно до ст. 164-1 КУпАП, за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).

Як уже повідомляв OBOZ.UA, податківці не мають доступу до систем торговельних платформ чи банків. Тому експертка Олександра Томашевська прогнозує, що новий законопроєкт не стосуватиметься пересічних українців, а зачепить тільки підприємців.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України