Герань обожнює це добриво: експерти рекомендують вносити його кожні 2 тижні

Ніжна герань зацвіте пишніше, якщо підгодовувати її одним препаратом.

Не цвіте герань чим підживити / колаж УНІАН, фото pexels

Ніжна герань, також відома як пеларгонія, — популярна квітка в горщиках і клумбах. Щоб рослина цвіла майже цілий рік і мала міцний імунітет, квітникарі рекомендують вносити підживлення з весни по осінь. Це можуть бути як хімічні препарати, так і органіка.

Ми публікуємо рекомендації фахівців щодо того, чим підживити герань у домашніх умовах. А також розібралися в тонкощах внесення засобів, щоб не нашкодити клумбі.

Чим підгодувати герань для пишного цвітіння

Порадами з догляду за пеларгоніями поділилися експерти-квітникарі з великим досвідом Отем Янус, Анна Олер і Тоні О`Ніл для видання Homes&Gardens.

За словами професіоналів, найкращим універсальним добривом гераней вважаються NPK-препарати «10-10-10» або «20-20-20«. В Україні вони випускаються під різними торговими назвами, але мають однаковий склад з рівним вмістом азоту, фосфору і калію. У період активного цвітіння можна перейти на засіб «15-30-15» з підвищеним вмістом фосфору.

Ці водорозчинні препарати потрібно приготувати за інструкцією і поливати рослини в горщиках під корінь раз на два-чотири тижні (залежно від бідності ґрунту) навесні та влітку, і раз на місяць восени. На зиму процедуру припиняють. Не потрапляйте рідиною на листя, інакше будуть опіки. Пеларгонії, які ростуть у відкритому ґрунті, підгодовують рідше — раз на чотири-шість тижнів.

Чим підживити герань, щоб не жовтіло листя / фото ua.depositphotos.com

Процедуру проводять відразу після звичайного поливу, і тільки вранці або ввечері. Денне підживлення не таке ефективне, оскільки швидко випаровується на спеці.

Якщо ви використовуєте підживлення в гранулах, то рівномірно розподіліть по колу навколо герані, не торкаючись реактивом стебел і листя.

Джерело

Новини України